איקאה מבצעת ריקול לשידה הכי נמכרת שלה לאחר שפעוטות נמחצו בגללה למוות

 | 
ארה"ב גועשת
איקאה הכריזה אתמול (ב') על ריקול של 29 מיליון שידות MALM בארה"ב, וזאת לאחר ש-3 פעוטות (בני פחות מ-4), נמחצו מהן למוות. כפי הנראה, בהיעדר קיבוע לקיר - לשידות יש נטייה ליפול, ועל פי הדיווחים, כ-36 ילדים נוספים נפצעו מהשידות. התאונות לא התרחשו רק לאחרונה אלא החל מ-1989 ועד פברואר 2016, אז קרה המקרה האחרון שגרם לחברה להכריז על הריקול. 
בנוסף לשלושת הילדים שנמחצו מפגיעת שידת ה-MALM, דווח על שלושה ילדים נוספים שנהרגו משידות איקאה אחרות שטרם פורסם שמן.
נשיא איקאה בארה"ב, לארס פטרסון, קרא אתמול "להוציא את השידות מחוץ לחדר". החברה תאסוף את השידות ותחזיר את הכסף לוכשיהן (אלא אם הרכישה בוצעה לפני שנת 2002 ואז ינתן זיכוי חלקי לרכישה ברשת). מי שמעוניין להשאיר את השידה בביתו - יקבל ערכה כדי שיוכל לקבע אותה לקיר (בדומה לערכות התיקון ששלחה בשנה שעברה לאחר שפעוט בן שנתיים מת).
תגובת איקאה ישראל: "הריקול אינו מיועד ואינו מבוצע בישראל ובמדינות נוספות מלבד צפון אמריקה. מקור הריקול הוא תקן מקומי וולנטרי הנוגע ליציבות השידות ואינו קיים במדינות אחרות מלבד ארה"ב וקנדה. אנו באיקאה ישראל מקפידים לתקשר את ההוראות המנחות לקבע את השידה לקיר, ומבקשים מלקוחותינו לוודא כי הרהיטים בביתם מקובעים לקיר על-פי ההנחיות. איקאה ישראל פועלת כל העת למען בטיחות לקוחותיה ועל-פי הנחיות החוק והתקינה במדינת ישראל".  
  
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה