ראש הממשלה מתעלם מפסק דין של בית המשפט – ומסרב לפרסם את פירוט הוצאותיו

 |  (3)
בנימין נתניהו. אסי שביט יצטרף לקמפיין שלו?, צילום: גדעון מרקוביץ
מעון ראש הממשלה ודייריו ממשיכים לספק כותרות: העמותה לחופש המידע פרסמה היום (ב') כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסרב לפרסם את פירוט הוצאות המעון הרשמי, וזאת למרות פסק דין של בית המשפט שחייב אותו לעשות זאת.
מזה שנים שבמשרד ראש הממשלה נמנעו מפרסום מפורט של הוצאות המעון, והעדיפו להסתיר אותן באמצעות סעיפים כלליים כמו "תחזקה", "מזון", ו"תקשורת", ללא פירוט מתבקש:
כבר בתחילת 2016 עתרה העמותה לחופש המידע לבית המשפט המחוזי בירושלים, והשופט יגאל מרזל קיבל את עתירתם והורה למשרד ראש הממשלה לפרסם בתוך 90 ימים את כל החשבוניות על הוצאות המשרד, כולל מעונות ראש הממשלה, לשנת 2014. קביעת השופט הגיע בעקבות הסכמה בין הצדדים, לפיה "משרד ראש הממשלה התחייב באופן מפורש להעביר לתנועה לחופש המידע את המידע שהיא ביקשה". אך פרסום, כידוע  - אין.
נציין כי על פי הפנייה של משרד ראש הממשלה לבית המשפט, "בשבוע שעבר פנה ראש הממשלה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לעכב את מסירת המידע. הועלתה הטענה כי המידע הכלול בחשבוניות באשר להוצאות השימוש הפרטי הוא מידע הכולל פרטים על אודות ראש הממשלה ובני ביתו, וכי המצאת כל החשבוניות לידי העותרת מהווה פגיעה בפרטיות ראש הממשלה ובני ביתו וכי אין למוסרן".
רק אתמול סיימה המשטרה את חקירת פרשת המעונות והעבירה את החומר לפרקליטות לשם קבלת החלטה אם להגיש כתב אישום, בעודה ממליצה שיש לעשות זאת במקרה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, על סעיפי קבלת דבר במרמה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  תפרסם מה היא עושה עם משכורת מנופחת של אחרון חברי הכנסת
  אולי גם סתיו שפיר 04/06/2016 16:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ועל איזה עשייה היא בדיוק מרוויחה אותה.
  סגור
 • 2.
  הצדקנות והטהרנות של השמאל יעלמו כאשר הם יהיו בשלטון
  התשת שלטון נבחר 30/05/2016 14:50
  הגב לתגובה זו
  8 1
  מקוה שזה לא יקרה
  סגור
 • 1.
  מתי תפנימו סופית
  שרלילה 30/05/2016 14:25
  הגב לתגובה זו
  4 2
  שאין אף אחד חוץ ממני שהוא ממלא אחר הוראותיו?
  סגור