בגלל החוב: חברת החשמל מקצצת את אספקת החשמל לרשות הפלסטינית

 |  (3)
חושך בגדה
ביום חמישי האחרון צומצמה במחצית אספקת החשמל ליריחו, וכעת הודיעה חברת החשמל כי היום (ב') תצומצם אספקת החשמל גם לבית לחם, וזאת במטרה לצמצם את המשך גדילת החוב של הרשות הפלסטינית וחברת החשמל המזרח-ירושלמית, שכעת עומד על 1.74 מיליארד שקל. צפי חברת החשמל הוא שהתכנית של רצף הגבלות האספקה תמשך כשבועיים.
צמצום אספקות החשמל מגיע לאחר שלפני כשנתיים הופחת הזרם למזרח ירושלים ולגדה המערבית בעקבות חוב של מיליארד שקלים וחצי, כשאז הופסקה אספקת החשמל למשך שעה בצהריים ולמשך שעה נוספת בערב. ההחלטה הנוכחית התקבלה לאחר כמה נסיונות מו"מ שלא צלחו, כדי לצמצם את החוב הקיים ולמנוע את גדילתו, כאמור.
חברת החשמל מוכרת מדי שנה לפלסטינים כארבעה מיליארד קוט"ש, שמהווים כ-7% מייצור החשמל שלה. מיליארד קוט"ש מסופקים לרצועת עזה, והתשלום עבורם מקוזז מהחזרי המס המועברים לפלסטינים. יתרת החשמל מסופקת לחברת החשמל המזרח-ירושלמית (חמ"י) או ישירות למתקני הרשות הפלסטינית בערי יהודה ושומרון. החברה המזרח-ירושלמית רשומה בישראל, ומספקת כשליש מצריכת החשמל הפלסטנית, לכ-200 אלף צרכנים, בעיקר באזור מזרח ירושלים, בית לחם, רמאללה ויריחו.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מעצבן, כשמדובר בזקנים או חסרי יכולת שאינם יכולים
  עופר 06/04/2016 13:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעמוד בתשלום חשבון החשמל , או בסתם אזרחים מהשורה, מנתקים להם את הזרם ומותירים אותם ללא חשמל עד לפירעון החוב. מדול לא מנתקים לרשות הפלסטיית את הזרם? מדוע אנחנו , יתר הצרכנים צריכים לממן להם את החשמל שהם צורכים?
  סגור
 • 2.
  מעניין שעל חוב של מיליארד וחצי הם רק מצמצמים
  מעניין 04/04/2016 16:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל לניצולי שואה או עניים יהודיים הם מנתקים את החשמל לחלוטין בלי להניד עפעף על חוב של כמה מאות
  סגור
 • 1.
  הוצאה לפועל!...
  גדי 04/04/2016 13:54
  הגב לתגובה זו
  5 0
  נראה את הוצאה לפועל מנסה לעכל לאבו מאזן את המאות מיליונים שיש לו... גם עראפת ימח שמו גנב מהפלסטינאים מיליארדים. שייקחו משם לכיסוי החובות...
  סגור