ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

גידול של 17% בגביית התמלוגים מחזקת "תמר" בשנת 2015

מאגר תמר הביא לתמלוגים של 767 מ' שקל - רוב עצום מההכנסות ממשאבי הטבע
 |  10
המדינה מרוויחה
Share
משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים דיווח היום (ד') על ההכנסות מתמלוגים בשנת 2015, מהם עולה כי חל גידול של 17% בגביית התמלוגים מחזקת "תמר". תמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים שגבה המשרד בשנת 2015 הסתכמו בכ-788 מיליון שקלים, כשהרוב המכריע מגיע כאמור מתמלוגי מאגר 'תמר'.


מתוך תמלוגים של  788 מיליון שקל, ההכנסות מגז עומדות על 772 מיליון, וההכנסות מתמלוגי המחצבים (פוספטים), עומדים על 12 מיליון שקל בלבד - וגם זאת, אחרי עלייה של 5% לעומת שנה שעברה.

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ מסר כי: "חשיבות משק הגז הטבעי לכלכלת ישראל משתקפת באופן ברור מסכום ההכנסות הגבוה מתמלוגי הגז הטבעי והמחצבים בשנה האחרונה. תמלוגים  אלו הינם לטובת אזרחי ישראל".
 
כאמור, החלק העיקרי מההכנסות מגיע מתמלוגי הגז הטבעי, אשר הסתכמו בשנת 2015 בכ-772 מיליון שקלים. מרביתם, כ-767 מיליון שקלים הם תמלוגים מהגז הטבעי מחזקת "תמר" כתוצאה מהפקה של כ- 8.35BCM  גז טבעי וקונדנסט נלווה. הכנסות אלו מציגות עלייה מרשימה של כ- 17% לעומת שנת 2014 (חישוב העלייה נעשה בנטרול הפרשי תמלוגים חד פעמיים בסך כ-45 מיליון ש"ח שנגבו ברבעון השלישי לשנת 2014).
 
באגף התמלוגים במשרד מעריכים כי ההכנסות הצפויות מגביית התמלוגים ואגרות מאוצרות הטבע בשנת 2016 יעמדו על כ-800 מליון שקלים בלבד.
 
בתחום תמלוגי המחצבים (פוספטים), נרשמה עלייה של כ- 5% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והם הסתכמו בכ-12 מיליון שקלים. בנוסף לתמלוגים אלו, נרשמו הכנסות של כ- 4 מיליון שקלים מאגרות ופעולות שונות.
 
במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים צופים גידול נוסף בהכנסות מתמלוגים, בשנים הקרובות ובעשורים הבאים לאחר אישורו של  מתווה הגז. זאת, בעקבות הגדלת ההפקה הצפויה מ"תמר", פיתוחו הצפוי של שדה "לוויתן" ושל שדות "כריש" ו"תנין" וכן כתוצאה מגידול צפוי בגביית תמלוגים ממחצבים בעקבות השינוי בפקודת המכרות שאושר לאחרונה בכנסת.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

10 תגובות ב-6 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
6 מניית אבנר 17/02/2016 13:09 התרסקה לחינם. החברה מרויחה והמניה מרוסקת בגלל
פחדים ותו לא. והנה דוגמא למה שישנסקי זה על חשבון הצבור בעוד הצבור השקיע במיטב כספו במטרה להרויח ותמך בחברה שהשתמשה בכסף. התוצאה היא שממשלה גוזרת קופון והצבור בתמורה לא מקבל דיבידנדים מהרווחים העצומים ולא די בכך גם קופות הגמל והפנסיה הפסידו מזה. הצבור שתמך בשישנסקי הוא צבור מטומטם גם הכסף לא יגיע אליו מהממשלה לכן עדיף לא להשקיע במניות הגז ובכיל כי הממשלה הלאימה את החברות וכל מה שמולאם אף צבור משקיעים לא ירויח ברור שהחברות והמנהלים יגזרו את הרוווחים שלהם אבל הצבור היחיד שמפסיד בוודאות זה הטמבלים שקנו את הבלופים ביבי צריך להגיד תודה רבה ליחימוביץ שעזרה לו לשקר את הציבור שזה לטובתו. שלי יחימוביץ היא אוצר רב ערך לליכוד היא בעצם חיזקה את הליכוד ומחזקת את ההתנחלויות והדתיים בעצם הכסף שהממשלה מקבלת. לכן לא אקנה מניות גז ולא כיל.
5 ארקדי 17/02/2016 12:58 כמה עוד צריך שיאשרו את המתווה
בג''צ מה עוד צריך להוכיח ש כול איחור באישור גורם להפסדים גדולים של המדינה כבר תאשרו ובעוד כמה שנים הילדים שלנו תקבלו את הרווחים על תכניסו את המדינה לברירות תחשיבו כאזרחים שמחכים את החלטה להתייחס לפוליטיקה
4 אזרח 17/02/2016 12:56 העסק היחידי במדינה שמתנהל כמו שצריך
וגם בו מנסים לבל... מודה מכל הלב למשקיעים. העם איתכם.
3 תראו את הנתונים לשלי 17/02/2016 12:41 יחיקוביץ! וליתר השמאלניים שונאי המדינה (ל"ת)
2 שר האוצר 17/02/2016 12:34 מדובר בתמלוגים בלבד - בנוסף המדינה גם מקבלת מיסים (ל"ת)
מדינה עשירה 17/02/2016 12:48 אזרחים עניים וטיפשים. כחלון והנגידה פגעו קשות בעם
עם עליית גיל הפרישה . הם חושבים שהמדינה כל כך טובה והחיים פה גן עדן שבגיל 70 כולם פה יראו כמו בני 50. כולם פה נראים זקנים ומקריחים ושמנים מלחם וסוכר . בגיל 50 יש לאנשים פה מחלות זקנה . חוץ מחברי הכנסת שעם המשכורת שלהם הם באמת קונים הכל בכסף ועוד העלו לעצמם את המשכורת ב 1500 שח לחודש לפחות. וגם מצאו פטנט להתפטר מהכנסת ולקבל כסף נוסף עבור המחליף שנכנס להם מדינה כזאת לא ראויה לתמלוגים לא לגז ואפילו לא לגזוז פופוליסטים עלובים שגורמים נזקים וזה כולל שלי , רוזנטל, שפיר, שמולי, לפיד וכחלון ההזויים.
1 שלי יחימוביץ לידיעתך 17/02/2016 12:09 המדינה היא המרויחה העיקרית ממתווה הגז!
ההתנגדות למתווה הינה קנטרנית ובלתי מוצדקת(העיקר לדפוק את ביבי ולא חשוב מה טוב למדינה), אגב גם אני לא מחסידי ביבי ולדעתי עליו להצטרף לאשתו בבית בקיסריה, אבל פיתוח ליוויתן הינו אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה !
huxh 17/02/2016 12:59 המדינה מרוויחה המשקיעים פושטים רגל
שערי מניות הגז ירדו כ 65ֵֵ$
הגז 17/02/2016 12:44 לא יגיע כלום אלי אז שישאר קבור לנצח (ל"ת)
התמלוגים 17/02/2016 12:44 מס שישנסקי מוטל על הציבור ולא החברות
הם מגלגלים עלינו. ואם המדינה הרויחה מתמלוגים איפה הכסף למה שר האוצר רוצה להטיל מס ירושה ? למה שר האוצר מקל במס על בעלי קרקעות שמתעשרים אבל גונב מהמתים למה ביבי ביטל הטבות לפרפריה ומעביר להתנחלויות הכסף מהתמלוגים אכן מגיע לממשלה והיא מחזירה רק למי שמשתלם לה . למה העלו לצבור בשקט את גיל הפרישה ודפקו את המסכנים ואת הנשים? איפה הכסף???????????
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.