גידול חד בתפוצת סם אונס - אילו 2 ערים שיאניות ביבוא סמים?

מתחילת השנה נתפסו 547 משלוחי סמים שהובאו דרך בתי המכס הפזורים בארץ, לעומת 521 אשתקד
 |  (2)
סמים, צילום: Getty images Israel
במסגרת סיור שערכה אתמול (ב') בדרום תל-אביב ועדת הכנסת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול בשיתוף תושבי השכונה ונציגי רשויות החוק, חשפה יחידת הסמים והלבנת הון של רשות המסים את נתוני תפיסות הסמים של חוקרי היס"מ שלה במהלך המחצית הראשונה של שנת 2015.
                               
במהלך החודשים ינואר עד יולי 2015 נתפסו 547 משלוחי סמים שהובאו דרך בתי המכס הפזורים בארץ, לעומת 521 בתקופה המקבילה אשתקד, מתוכם 64% סוכלו על ידי יחידת הכלבנים. החומר שהוברח בכמות הגדולה ביותר הוא קנביס על נגזרותיו השונות, שהגיע למשקל מצטבר של כ-29 ק"ג וזאת נוסף לכ-7,200 זרעים של החומר, לאחריו סמי פיצוציות בכמות מצטברת של כ-20 ק"ג וכן 13 ק"ג קוקאין.
גידול מדאיג נרשם בייבוא סם האונס, שהובאו ממנו למעלה משבעה ליטר במהלך חמשת החודשים הראשונים של השנה, כאשר טיפות בודדות בלבד מספיקות על מנת לגרום חוסר הכרה ואובדן זכרון לנוטל הסם. מבצע אכיפה מוגברת על סמי אונס במהלך חודש יוני הוביל לתפיסת שיא של למעלה מ-15 ק"ג סם אונס בצורותיו השונות, עלייה שמוסברת ככל הנראה בשל תקופת מסיבות הקיץ ובכך מנעו חוקרי הסמים והכלבנים מאות מקרי תקיפה מינית פוטנציאליים. בכך משתווה הכמות שנתפסה במחצית הראשונה של 2015 לכמות שנתפסה בשנת 2014 כולה, שבעצמה הראתה עלייה מדאיגה משנת 2013, במהלכה נתפס ליטר בודד של סם אונס.
העיר אליה מיועדים מרבית משלוחי הסמים המובאים באמצעות הדואר היא תל-אביב, כאשר בפער גדול אחריה נמצאת נתניה, ולא הרחק מאחור - אשדוד וירושלים. מרבית הסמים מיובאים מספרד או דרכה, בפער אחריה נמצאת קנדה כמקור יבוא, ומעט מאחוריה – צרפת והולנד "מתחרות" על המקום השלישי.
התפיסות כולן מועברות לידי המשטרה להמשך טיפולה. כך למשל, לפני כחודש נעצר מרצה לכימיה במכללה בצפון שגידל פטריות הזיה בביתו, שנתפס הודות למשלוח סמים שיורט על ידי חוקרי הסמים של המכס. לאחרונה אף נגזרו ארבע שנות מאסר בפועל על יבואן סמים מחדרה שניסה להביא ארצה למעלה מ-24 ק"ג סמים מעוצבים במשלוחים שיורטו על ידי חוקרי מכס מרכז ומודיעין מכס חיפה. יחידת הסמים של המכס אף דורגה במקום ראשון באירופה לשנת 2014 בנושא יעילות ותפיסות הסמים המעוצבים ("סמי פיצוציות") הן בהיבט מספר התיקים והן בכמות הסמים המעוצבים שנתפסו בפועל. רובם על ידי חוקרי הסמים והכלבנים במכס נתב"ג ומרכז.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ההסבר האמיתי ,אחד מעשר הוא אדםשד,הם מושחתים מלידה
  בא 04/08/2015 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש להם חמדנות ענקית וגם רצון ענקי למין .ברוב הסרטים והספרים הם מחולל הבלגן ,ואתם עדיין חושבים שזה שטויות.תחשבו שוב .
  סגור
 • 1.
  עונש מוות למי שמייבא את הדבר הזה. (ל"ת)
  גיא 04/08/2015 14:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור