תחילתו וסיומו של יום הבחירות

בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שעות השבתון לא מוגדרות בסעיף זה במפורש. קיימות שתי פרשנויות ביחס לתחילתו וסיומו של יום שבתון זה. מאת עו"ד עמוס הלפרין

 | 
מתכוננים לבחירות, צילום: Getty images Israel
בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שעות השבתון לא מוגדרות בסעיף זה במפורש. קיימות שתי פרשנויות ביחס לתחילתו וסיומו של יום שבתון זה - 
פרשנות אחת גורסת, כי תחילתו של יום השבתון וסופו הם בהתאם לסעיף 2 לחוק הפרשנות, התשמ"א-1981, המגדיר יום כתקופה מחצות הלילה עד חצות הלילה שלאחריו.
פרשנות שנייה ניתנה בעבר על ידי הממונה על יחסי העבודה בתמ"ת (להלן: "הממונה") בחוזר למעסיקים ולציבור הרחב שפורסם ביום 7.2.2006 ופורסמו שנית ביום 31/12/2012, לפיה מאחר והרציונל העומד מאחורי יום השבתון הוא מימוש זכות הבחירה של הבוחר, ניתן לראות את תחילתו וסופו של יום השבתון בהתאם לשעות פתיחת הקלפיות, כקבוע בחוק הבחירות לכנסת [נוסח משולב], התשכ"ט-1969. על פי חוק זה, שעות פתיחת הקלפיות יהיו בין 07:00 - 22:00.
הכותב – עו"ד ב"כל עובד" מבית חשבים ה.פ.ס מידע עסקי בע"מ.
אין במידע המופיע באתר "כל עובד" או בשירות הניתן למנויי האתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי  ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.
(*) הכותב - עו"ד ב"כל עובד", מרכז המידע בדיני עבודה של "חשבים-HPS"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה