עיר ללא הפסקה: עסקים בתל אביב יישארו פתוחים בשבת

כך קבע ביהמ"ש לעניינים מקומיים בת"א אשר ביקר נחרצות את שר הפנים היוצא גדעון סער
 | 
AM:PM, צילום: דוד פרץ
העסקים בתל אביב יישארו פתוחים בשבת - בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב החליט הבוקר שבתי עסק שפועלים בשבת בתל אביב ימשיכו לפעול, זאת למרות עמדת שר הפנים היוצא גדעון סער.

מהחלטת בית המשפט עולה כי סער נמנע מקיום שימוע לראש העירייה בהתאם לחוק - צווי הסגירה הוצאו בהתאם לחוק עזר עירוני שבוטל במועצת עיריית תל אביב, וסער סירב לאשר אותו. אך על סער היה להורות על ביטול החלטת עיריית תל אביב תוך 60 יום, אך לא עשה זאת והעביר את ההחלטה לשר הפנים הנכנס גלעד ארדן.

השופט אביים ברקאי, ביקר את גדעון סער על כך שלא זימן את ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לשימוע תוך 60 יום, בהתאם לחוק: "שר הפנים לא ערך שימוע לראש עיריית תל אביב לא בתקופת שישים הימים ולא בכלל. שר הפנים אף הוסיף והודיע כי יימנע מקבלת החלטה בתקופה זו ובכלל לא יחליט בנושא אלה יהיה זה שר הפנים הבא שיחליט".

מכאן שעיריית תל אביב לא תוכל להגיש בקשות חדשות לצווי סגירה, וכן לא תוכל להטיל קנסות - חוק העזר החדש מאפשר לבתי עסק לפעול בשבת וכן גלעד ארדן לא יוכל לשנות את ההחלטה ללא הליך חקיקתי.

"אין לקבל אמירה ממנה עולה כי שר הפנים הבא יחליט כאשר יחליט בהתאם לשיקולים ישקול אשר ישקול. קשה לקבל תשובה כזו בכלל, ואין לקבל תשובה כזו כאשר היא חורגת מההוראות שנקבעו בפקודת העיריות"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה