התאחדות התעשיינים: "לא לטפל ביוקר המחיה בדרך של חרמות והתלהמות"

צביקה אורן מסביר: "השיטה לפיה בוחנים מוצר אחד אינה נכונה ולא תוביל לפתרון כולל"
 |  (2)
צביקה אורן, צילום: מתוך ויקפידה
יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, התבטא היום לראשונה באשר למחאת יוקר המחייה ואמר: "אין ספק כי יש בעייה ביוקר המחייה בישראל, יש לרדת לשורש הבעייה ולטפל בכל מרכיביה אולם התלהמות והצהרות לא אחראיות יפגעו במשק ולא יפתרו את הבעייה".

נשיאות הארגונים העסקיים מתכוונת לפנות אל ראש הממשלה, שר האוצר ויו"ר ההסתדרות על מנת לכנס דיון מסודר במרכיבי הבעייה ובדרכים לפתרון, עוד נמסר כי לדעת נשיאות הארגונים העסקיים, יש להגביל בזמן את הדיונים ולקבוע מדדים להצלחת המהלכים אשר יסוכמו.

אורן אמר היום כי יש לטפל בבעיית יוקר המחייה משני כיוונים שונים: האחד, יש לפעול להעלאת הפריון במשק אשר יאפשר העלאת שכר והגדלת כח הקנייה והכיוון השני על ידי ניתוח גורמי יוקר המחייה וטיפול בהם.

"המגזר העסקי אינו חושש מבירור מעמיק של גורמי יוקר המחייה בישראל" אמר אורן. "אנו משוועים לברור שקוף ומעמיק של כל מרכיבי המחירים. השיטה לפיה בוחנים מוצר אחד אינה נכונה ולא תוביל לפתרון כולל" בנוסף אמר: "תפקידנו לדאוג לצמיחת המשק, ליצירת מקומות עבודה בשכר הוגן בעל כח קנייה הוגן, אם נעשה זאת, נאותת לטובי בנינו כי אנו רוצים אותם כאן איתנו בבניין הארץ והכלכלה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפרה חולבת אותך
  שטראוס 21/10/2014 16:14
  הגב לתגובה זו
  4 0
  את האמת שזה לא רק מילקי, אבל זה כן שטראוס. שימו לב את הבדל המחירים פה בארץ בין שוקולד כרמית וורד הגליל, לבין שוקולד פרה. (כנראה לבעלי שטראוס יש יאכטה יותר יקרה, על חשבוננו)
  סגור
 • 1.
  הטיפול היחיד זה להעיף את ביבי - לפיד- פלוג (ל"ת)
  בדיוק 21/10/2014 16:03
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור