לידיעת הנהגים בכביש 6: תעריפי החיוב בגין אי תשלום במועד של אגרת נסיעה

שר התחבורה מעריך שהשיפורים בכביש יאפשרו בקרוב להעלות את מהירות הנסיעה המרבית המותרת ל-120 קמ"ש
 |  (2)
כביש, צילום: יח"צ
מי אמר שיאיר לפיד לא מוזיל את יוקר המחיה בישראל? - שר האוצר, ושר התחבורה, ישראל כץ, חתמו על תקנות חדשות המוזילות את תעריפי החיוב בגין אי תשלום במועד של אגרת נסיעה בכביש 6 בשיעור ממוצע של עד 40%. המחירון החדש צפוי להיכנס לתוקף בתוך מספר שבועות.

בהתאם ל"חוק כביש אגרה", רשאי שר התחבורה בהסכמת שר האוצר לקבוע את סכומי הפיצוי והחזר ההוצאות הקבועים בתוספת לתקנות, בהתאם להמלצות חברת כביש חוצה ישראל, הממונה מטעם המדינה על כביש 6.

כאשר חשבונית בגין נסיעות בכביש 6 אינה משולמת במועד, שולחת חברת "דרך ארץ", זכיינית כביש 6, חשבונית נוספת הכוללת חיוב מיוחד בגין אי תשלום במועד. סכומי חשבונית החיוב מחושבים על פי מספר הנסיעות שלא שולמו במועד, כפול אחד משלושת תעריפי החיוב שנקבעו.

על פי התעריפים החדשים, בשל אי פירעון חשבון ראשוני, יחויב הנהג בסכום של 14.16 שקלים, לעומת 18.88 שקלים כיום. כאשר קיים חשבון נוסף ראשון שלא שולם, תעריף החיוב יעמוד על 20.06 שקלים, במקום 38.94 שקלים כיום. כאשר קיימות שתי חשבוניות או יותר שלא שולמו במועד, יעמוד תעריף החיוב על 40.12 שקלים, לעומת 80.24 שקלים כיום.

מנתוני חברת "דרך ארץ" עולה כי בשנים האחרונות מספר הנהגים שלא שילמו במועד את אגרת הנסיעה בכביש וכיום הוא עומד על כ- 1% אחוז אחד בלבד, ממספר המשתמשים בכביש. בתקופה זאת, פחת גם מספר הפניות לוועדת הערר.

עוד עולה מהנתונים כי בשנה האחרונה, חלפו בכביש 6 כ-190 אלף כלי רכב ביממה ומספר המנויים הגיע למיליון ו-450 אלף כלי רכב. 85% מהנסיעות בכביש מתבצעות על ידי המנויים.

שר האוצר, יאיר לפיד : "כביש 6 הינו הכביש הראשון שהוקם במסגרת שיתוף פעולה בין המגזר הציבורי למגזר הפרטי (BOT), ומהווה ציר תחבורה חשוב במדינת ישראל. בימים אלו פועלת ועדת המכרזים הבין משרדית לקידום הארכת כביש 6 מעין תות עד לסומך. הפחתת תעריפי החיוב בגין פיצוי והחזר הוצאות צפויה להקל על נוסעי כביש חוצה ישראל, המחבר בין הפריפריה למרכז הארץ.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ , ציין כי הוזלת תעריפי החיוב בכביש 6 מבוצעת במסגרת השיפורים הרבים שבוצעו לאחרונה בכביש חוצה ישראל ובכללם הוספת נתיב שלישי ברוב הקטעים של הכביש, השלמת שני כבישי רוחב נוספים; כביש 7 וכביש 9 וביצוע שיפורים בטיחותיים שיאפשרו בקרוב להעלות את מהירות הנסיעה המרבית המותרת בכביש ל- 120 קמ"ש. "נפח התנועה ההולך וגדל בכביש 6 עבר את כל התחזיות ומהווה ביטוי להצלחה חסרת תקדים של הכביש. קצב הגידול של המשתמשים בכביש 6 העומד כיום על כ- 10% בשנה" אמר כץ. לדבריו, בחמש השנים האחרונות העבירה חברת "דרך ארץ" תמלוגים למדינה בהיקף של יותר מ-150 מיליון שקלים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אין על יאיר כל הכבוד תודה לראשות הממשלה (ל"ת)
  אזרח 20/10/2014 12:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יאיר לפיד הוזיל את המחיה ?
  פחחח 20/10/2014 11:44
  הגב לתגובה זו
  1 2
  20 שח הנחה על ע י ק ו ב בתשלום בכביש 6 זה הבשורה ? הבנאדם העלה מחיר של בקבוק בירה ב20 ש"ח , העלה לי את מס ההכנסה והמעמ ועוד ועוד ... יאיר וכץ וביבי ושלי - כולם הביתה - לשרוף הכל ולהתחיל מחדש
  סגור