ראש הממשלה לוקח צד בקרב בין לפיד ליעלון: "הביטחון מעל הכל"

כך אמר היום בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה במועצה האזורית חוף אשקלון.
 |  (1)
בנימין נתניהו, צילום: חיים צח; לע"מ
ממשלת ישראל קיימה היום את ישיבתה השבועית במועצה האזורית חוף אשקלון. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אנחנו תמיד הושטנו שלום לאלה מבין שכנינו שרצו בשלום, ואנחנו תמיד נלחמנו בתקיפות, בעוצמה, נגד אלה שרצו להשמידנו תוך כדי בניית מדינתו, ערינו ויישובינו - וכך אנחנו נהגנו גם הפעם".

עדין לא ברור אם מבצע "צוק איתן" הסתיים. מניין ההרוגים בצד הישראלי - 72 ותנועת החמאס ממשיכה להצטייד בנשק ולפתח מחדש את המנהרות. מאז שהחלה הפסקת האש בשבוע שעבר מנסים ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לשכנע את הציבור שניצחנו.

היום אמר ראש הממשלה כי "הכינו את החמאס מכה קשה מאוד, צה"ל והשב"כ הרגו למעלה מאלף מחבלים, פגעו בראשי הארגונים, פגעו במערך המנהרות שהם הקימו, סיכלנו את המערך הרקטי, תקיפות מהים, מהאוויר ומן היבשה, במפקדות הטרור, במגדלי הטרור, בעצם מכות שהחמאס לא ספג כמותן מאז הקמתו. במקביל, החמאס נסוג מכל הדרישות שהוא הציב להפסקת אש, ללא מגבלות, לא של זמן ולא של תנאים".

כאמור עדיין לא ברור האם הסבב הנוכחי של הלחימה הסתיים, אך המערכה על תקציב הביטחון כבר החלה. למשרד הביטחון דרישות גבוהות למרות שעם תקציב של 50-60 מיליארד שקל לא הושגעה הכרעה ברורה ומהירה נגד ארגון טרור קטן.

ראש הממשלה הבהיר כי מערכת הביטחון מעל הכל: "נמלא את החוסרים, נתחיל למלא את החוסרים שנוצרו במערך הביטחון. זה משקף את הבנתנו של סדר עדיפויות, שבו הביטחון קודם לכל. אנחנו עשינו כאן דברים גדולים מאוד, אבל הדבר הזה מחייב אותנו גם לשנס מותניים כדי לאפשר לצה"ל, לשב"כ ולזרועות הביטחון להמשיך להגן על מדינת ישראל ביעילות".

הממשלה אישרה היום קיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה בכדי לממן תוכנית בעלות כוללת של 1.3 מיליארד שקל לצורך סיוע ליישובי הדרום.

משרד הביטחון העביר למשרד האוצר דרישה ל-9 מיליארד שקל, כיסוי עלויות "צוק איתן" ועוד 11 מיליארד שקל, הגדלת תקציב הביטחון בשנת 2015.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שאלה לביבי,צריך צבא רזה וחזק ,זה מה שיש לנו כרגע . (ל"ת)
  בא 31/08/2014 17:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור