צפו בחגיגות בעזה: אלפים ברחובות, צפו בתמונות - ילדים אוחזים בנשק

עם כניסת הפסקת האש לתוקף אמש הכריזו המנהיגים ברצועה על ניצחון גדול על ישראל
 |  (8)
תנועת החמאס, צילום: Getty images Israel
אחרי 50 יום של לחימה, ישראל וחמאס הגיע ואמש להסדר על הפסקת אש. מדובר בהסכמה של המתווה המצרי לספקת אש ארוכת טווח. לפי עיקרי ההסכם, תוך חודש יחל הדיון בסוגיות המרכזיות כגון דרישת ישראל לפירוז ודרישת חמאס להקמת נמל ימי ואווירי. עד אז התחייבה ישראל לפתוח את המעברים לרצועה ולאפשר הכנסת ציוד הומניטרי וציוד לשיקום עזה, תחת פיקוח ישראלי כבד.

בינתיים בעזה, החגיגות הלילה היו בעיצומן כאשר המנהיגים מכריזים על ניצחון גדול. אלפי תושבים הציפו את הרחובות וסימנו למצלמות את תנועת ה-V המפורסמת. "היום אנחנו מכריזים על ניצחון ההתנגדות, היום אנחנו מכריזים על ניצחון עזה", כך אמר דובר חמאס סמי אבו זורי אל ההמונים.

בין האלפים היו ילדים רבים, כמעט תינוקות, שאחזו בנשק או הופיעו בדמות של רעולי פנים - צפו בשלל תמונות מטרידות מאוד

מנגד, מורה עזתי בן 55 שאף הוא יצא לרחובות, נשמע מסוייג הרבה יותר - "התחושה היא של רגשות מעורבים, מצד אחד יש את הכאב על האבידות אבל מצד שני יש את הגאווה על כך שלחמנ ואת המלחמה הזו לבד ולא נשברנו".תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  דת היא המצאת בני האנוש.עם ההצלחה הכבירה ביותר,כי יש בה
  ייאי 27/08/2014 16:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כתמיד שחור/לבן.לכן היא סם ההמונים.היא מפקיעה מהאדם את הצורך הריגשי והשיכלי.להתמודד עם דילמות:שיכליות = מועיל/מזיק;והעיקר המוסריות = טוב/רע,אגואיזם/אלטרואיזם,הומאניזם/דה הומאניזציה,אמפטיה וסימפטיה/נרקסיסטיות,שוביניזם/שיויון האשה.לכן,בשם הדת מבצעים את המעשים המחרידים ביותר.הדת היא מיפלטם של של טיפשים ושל מנוולים.באיסלאם זה בולט במיוחד כי השחור/לבן מובהקים לחלוטין ותחומים בעזרת שיבטיות וכיתתיות.זוהי דת השווה כמעט לכל נפש:די בהכרזה של מספר פיסקאות כדי להפוך למוסלמי 5 תפילות על מחצלת.לכן מצוות הג'יהאד:היא חובתו של כל מוסלמי וכל הזמן ולפיכך יש תחושת יעוד אישית וקולקטיבית (העדריות).היא מכוונת ל"אני של המאמין בראש וראשונה,למשפחתו,לסביבתו ושכל העולם יהפך לדאר אל איסלאם."מצווה זו היא בעלת מימד טוטאלי והרג האחר הוא אמצעי לגיטימי,מוצדק ומומלץ.הדרך היחידה להתמודד עם כך היא בהרג מנהיגי המחנות הללו ופירוקם.זה התרחש בעבר והמסר שהבינו האיסלאמיסטים היה ש"זה היה רצון אללה ויש להרפות מהג'יהאד לעת הזו עד התחזקות המאמינים ו/או שובו של המאהאדי".מסקנה:היה על ישראל להשמיד את אירגוני הטרור בעזה!
  סגור
 • 7.
  הנצחון לחמאס!!..בגלל זה אנחנו שמאל!
  השמאל 27/08/2014 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חוליי נפש...מה לעשות?..אנחנו נגועים בשנאה עצמית.
  סגור
 • 6.
  ככה זה עם ערבים!..הם ניצחו בכל המלחמות!!!
  הם תמיד יינצחו... 27/08/2014 14:13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בגלל זה ישראל לא קיימת כבר 70 שנה!!!!!..בגלל שהם הביסו אותנו בכל המלחמות...נו מה...אם כאלה אנחנו צריכים לעשות שלום!!!!..נו שויין אומרים ביידיש:טוב שיש לנו עסק עם ערבים,ולא עם גרמנים....מזל שהם טיפשים.
  סגור
 • 5.
  את חשבון הנפש והדולרים הם יעשו לאחר שיגלו את האובדן ...
  ש.ש.ב. 27/08/2014 13:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גם לאחר התבוסה הברורה והנחרצת מנהיגי החמאס יעשו הכל כדי לשכנע את אזרחי עזה שהחורבן הוא רק תמונות ולא מציאות ...ובעיקר הם יביעו את תודתם העמוקה לאזרחים ששמשו להם חומת מגן מפני זרועו הארוכה של צהל
  סגור
 • 4.
  דת היא המצאת בני האנוש.להמצאה זו ההצלחה הכבירה ביותר..
  ייאי 27/08/2014 13:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי יש בה כתמיד שחור/לבן.לכן היא סם ההמונים.היא מפקיעה מהאדם את הצורך הריגשי והשיכלי.להתמודד עם דילמות:שיכליות = מועיל/מזיק;והעיקר המוסריות = טוב/רע,אגואיזם/אלטרואיזם,הומאניזם/דה הומאניזציה,אמפטיה וסימפטיה/נרקסיסטיות,שוביניזם/שיויון האשה.לכן,בשם הדת מבצעים את המעשים המחרידים ביותר.הדת היא מיפלטם של של טיפשים ושל מנוולים.באיסלאם זה בולט במיוחד כי השחור/לבן מובהקים לחלוטין ותחומים בעזרת שיבטיות וכיתתיות.זוהי דת השווה כמעט לכל נפש מבחינה כלכלית:מילה,די בהכרזה של מספר פיסקאות כדי להפוך למוסלמי,די ב 5 תפילות ביום,די במחצלת;הדת חסכנית במזון ובמשקה:רמאדאן,המנעות מאלכוהול.לכן מצוות הג'יהאד:היא חובתו של כל מוסלמי וכל הזמן ולפיכך יש תחושת יעוד אישית וקולקטיבית (העדריות).היא מכוונת ל"אני של המאמין בראש וראשונה,למשפחתו,לסביבתו ושכל העולם יהפך לדאר אל איסלאם."מצווה זו היא בעלת מימד טוטאלי והרג האחר הוא אמצעי לגיטימי,מוצדק ומומלץ.הדרך היחידה להתמודד עם כך היא בהרג מנהיגי המחנות הללו ופירוקם.זה התרחש בעבר והמסר למאמינים המוסלמים היה ש"זה היה רצון אללה ויש להרפות מהג'יהאד לעת הזו עד התחזקות המאמינים ו/
  סגור
 • 3.
  גם עם "נבוט" תקוע עמוק באחוריו החמאס יכריז על נצחון
  דור 27/08/2014 12:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העזתים יודעים טוב מאוד מה "הנצחון" הזה עושה להם וכל החגיגות של החמאס לא ישנו את הידיעה הזאת.
  סגור
 • 2.
  שמחת לוזרים...עד שיתפקחו ויתעוררו למציאות הנוראה סביבם
  אלי.ב.ד 27/08/2014 11:58
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ברור מעל ספק שלשמחה המאולצת הזו אין בעצם על מה לסמוך....הם חטפו מהלומה מוחצת שאולי רק בעוד כ-10 הם יתאוששו ממנה והיריע כאן קצרה מלפרט את תוצאותיה של מהלומה זו.....שישראל לא ששה לפרסם בתקשורת מסיבות ידועות ומובנות.....
  סגור
 • 1.
  למה אתם צריכים לשדר את "החגיגות בעזה" ? אתם חלק מהחמאס?
  ר 27/08/2014 10:11
  הגב לתגובה זו
  5 0
  על מה יש לחגוג ? על 2200 הרוגים ? על עשרות אלפי מבנים שהוחרבו? על חיסול הטופ של הזרוע הצבאית ? על חיסול המנהרות ? על אי קבלת משכורות/אסירים וכו' בהסכם ? על כך שההישג היחידי הוא הרחבת מרחב הדיג ב-3 ק"מ? על כניעה לדרישות ישראל עוד מהיום הראשון ? על מה לחגוג ולמה אתם מרגישים צורך לפרסם זאת בכתבה בודדת ועוד באתר כלכלי? תחשבו קצת לפני שאתם מפרסמים דברים כאלה.
  סגור