שפים מת"א ניסו להבריח 100 ק"ג כבד אווז ושרימפסים - צפו בתמונות

בודקי מכס נתב"ג תפסו במסלול הירוק את הסחורה אצל 4 נוסעים ששבו מהולנד
 | 
כסף שחור, צילום: Getty images Israel
ניסו להבריח ונתפסו - בודקי מכס נתב"ג תפסו ביום רביעי האחרון במסלול הירוק אצל ארבעה נוסעים כ-40 ק"ג כבד אווז וכ-60 ק"ג שרימפסים ופירות ים מוברחים מהולנד. לדברי מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר שהוזמנו למקום מדובר בתפיסה ראשונה אי פעם של הברחת כבד אווז. היחידה המיוחדת של מכס נתב"ג הוזעקה אל המסלול הירוק ובחקירה ראשונית עלה כי בין המבריחים שני שפים של מסעדה במרכז הארץ.

הסיפור החל בבדיקה שגרתית המבוצעת לנוסעים הנכנסים לארץ. שלושה נוסעים שחזרו בטיסה מהולנד ועברו במסלול הירוק, העלו את החשד אצל בודקי המכס ובבדיקת תיקי הצ'מידן שלהם נתפסו מוצרי מזון שאסור להכניסם לארץ ללא אישורי ייבוא.

מתשאול הנוסעים התברר כי היה איתם בטיסה נוסע נוסף שכבר עזב את אולם הנוסעים. אנשי היחידה המיוחדת של המכס דלקו בעקבותיו ועוד בטרם עלה למונית, החזירו אותו לבדיקת תכולת הצ'ימידן שלו.

אל המקום הוזעקו גם מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הואיל ומדובר בתפיסה של מוצרי מזון מן החי. החקירה הראשונית העלתה כי מדובר בשני שפים שניסו להבריח את כבד האווז, פירות הים והשרימפסים מהולנד, לטובת הגשתם לאורחים באירוע הפתיחה של המסעדה. לדברי מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר מדובר בנתחי כבד אווז הנחשבים איכותיים במיוחד, שווי ק"ג אחד הינו 20 .

את כבד האווז ניסו המבריחים להכניס לארץ תוך התחמקות מתשלום מסי יבוא וללא אישור ייבוא שכן יוצרו במשחטה שאינה מאושרת לייבוא לישראל. כבד האווז הושמד והחקירה בעיצומה.
כבד האווז שנתפס; קרדיט: מכס נתב"ג
כבד האווז שנתפס; קרדיט: מכס נתב"ג

כבד האווז שנתפס; קרדיט: מכס נתב"ג
כבד האווז שנתפס; קרדיט: מכס נתב"ג
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה