אושר: ייאסר על מעביד לכפות על העובדים יועץ פנסיוני מסוים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ, שיווק ומערכת סליקה פנסיוניים) (תיקון מס' 6), התשע"ד-2014. במסגרת הצעת החוק מוצע, בין היתר, לאפשר לעובד לבחור את היועץ הפנסיוני או הסוכן הפנסיוני שבאמצעותם יעבוד, ומוצע לקבוע עבירה על מעביד שמתנה ביצוע עסקה עבור עובדו בכך שתבוצע בידי יועץ פנסיוני מסוים או מתנה מתן הטבה לעובדו בכך - חוזר הכנסת
משכן כנסת ישראל (באדיבות אתר הכנסת), צילום: באדיבות אתר הכנסת
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ, שיווק ומערכת סליקה פנסיוניים) (תיקון מס' 6), התשע"ד-2014.
ההצעה מבקשת להחיל על יועץ פנסיוני וסוכן פנסיוני את החובות החלות על מבטח לעניין הגשת דוחות והודעות לממונה על שוק ההון, למעט אם הוא תאגיד בנקאי שיחולו עליו הוראות מיוחדות. מוצע לאפשר לעובד לבחור את היועץ הפנסיוני או הסוכן הפנסיוני שבאמצעותם יעבוד, ומוצע לקבוע עבירה על מעביד שמתנה ביצוע עסקה עבור עובדו בכך שתבוצע בידי יועץ פנסיוני מסוים או מתנה מתן הטבה לעובדו בכך. עוד מוצע להרחיב את ההוראות הפליליות לעניין שמירת מידע במערכת סליקה פנסיונית כך שיחולו גם על נתוני הכספים שמועברים במערכת זו.
בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בהתאם למצב הקיים, מעבידים רבים מוכנים לבצע בעבור עובדיהם פעולות במוצר פנסיוני כהגדרתו בחוק אך ורק באמצעות בעל רישיון מסוים, וזאת מאחר שאותו בעל רישיון מבצע בעבור המעביד את סליקת כספי העובדים. מוצע לקבוע כי מעסיק לא יוכל להתנות ביצוע עסקה במוצר פנסיוני בכך שתבוצע באמצעות בעל רישיון מסוים, ובכלל זה בעל רישיון המספק למעביד שירותי תפעול. כמו כן, מוצע לקבוע כי המעביד לא יוכל להתנות מתן שירות אחר אשר עליו לספק לעובד, ובכלל זה שירותי התפעול עצמם או מתן הטבה מטעמו, לרבות הנחה שהשיג בדמי ניהול בעבור עובדיו, בביצוע העסקה כאמור."
24 ח"כים תמכו בהצעה ללא מתנגדים, והיא הועברה לוועדת הכספים להכנתה לקריאה שנייה ושלישית.

(*) המידע באדיבות "כל עובד" - מרכז המידע בדיני עבודה של "חשבים-HPS"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה