תשלום עבור "יום גשר"

האם קיימת זכאות לתמורה בגין "יום גשר"? תשובה מאת מומחי "כל עובד"
כסף, צילום: bizportal
בחוקי העבודה לא קיימת כל התייחסות לאופן התשלום בגין "יום גשר".
על כן, כאשר הוחלט על "יום גשר" ואופן התשלום לא הוסדר בהסכם אישי, נוהג, הסכם קיבוצי או צו הרחבה, המעביד יקבע את אופן התשלום בגין יום זה.
כאשר המעביד מחליט על "יום גשר" עומדות בפניו שתי אפשרויות מרכזיות: האחת, שיום זה יבוא על חשבון המעביד והוא ישלם לעובדים את שכרם הרגיל; השנייה, להוציא את העובדים לחופשה שנתית, תוך ניכוי יום חופשה מלא או חלק ממנו.
יצוין, כי הוצאת עובדים לחופשה ב"יום גשר" כפופה לשתי מגבלות:
המגבלה האחת: על פי סעיף 9 לחוק חופשה שנתית, אם מספר ימי החופשה (כולל היום הפנוי והמנוחה השבועית) הוא שבעה ימים לפחות, יש להודיע לעובדים על דבר ההוצאה לחופשה ותאריך תחילתה, שבועיים מראש לפחות.
עם זאת, נראה, כי גם כאשר אורך החופשה קצר משבעה ימים, על פי רוח הפסיקה, ככל זכות וחובה, יש לפעול בתום לב, בסבירות, תוך הבנה והתחשבות הדדיים.
המגבלה השנייה: יש לוודא, כי לעובד יש די ימי חופשה שעומדים לזכותו לניצול, מכיוון שלא ניתן להוציא עובדים לחופשה שנתית, ביוזמת המעביד, על חשבון ימי חופשה עתידיים. לפיכך, אם ישנם עובדים, אשר אין לזכותם די ימי חופשה לניצול, אין להוציאם לחופשה, ויש לזכותם בתשלום מלא בעבור ימים אלה. לחילופין, ניתן, בהסכמת העובד, להוציאו לחופשה ללא תשלום לתקופה זו.
יצוין, כי אין מניעה להגיע לכל הסדר אחר במסגרת המגבלות שבדין.

אין במידע המופיע באתר "כל עובד" או בשירות הניתן למנויי האתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי.

(*) המידע באדיבות "כל עובד" - מרכז המידע בדיני עבודה של "חשבים-HPS"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה