עוברים לשעון קיץ: כך תכוונו את הסמארטפון שלכם ותתעוררו בזמן

אנדרואיד או אייפון, טאבלט או מחשב נייד - הלילה יתחיל שעון קיץ. למי שהמכשיר שלו מכוון ל"תאריך ושעה אוטומטי" - אין צורך בשינוי כלשהו
 | 
אייפון VS גלקסי, צילום: Getty image Israel
שעון הקיץ חוזר הלילה (בין חמישי לשישי) בשעה 02:00 בלילה - יזוזו מחוגי השעון קדימה לשעה 03:00. השנה (2014) יונהג שעון קיץ ארוך, בדומה למדינות אירופה בהתאם לחוק שעון הקיץ החדש, שיזם שר הפנים, גדעון סער.

שעון הקיץ יימשך כ-212 ימים ויסתיים במוצאי שבת - 26 באוקטובר 2014 , ב' חשוון תשע"ה בשעה 2:00.

ברוב מכשירי הסמארטפון והטאבלט, השעון יתעדכן באופן אוטומטי ממערכות ההפעלה של המכשירים, בדומה למחשבים אישיים. לקוחות שביצעו מעבר ידני של השעון לשעון יוון בעת המעבר לשעון החורף ולא החזירו אותו עד כה למצב אוטומטי, מתבקשים לוודא שהגדרת השעון במכשיר הינה "אוטומטי" לפני המעבר לשעון קיץ, שכן שעון יוון יזוז שעה קדימה רק ב-30 במארס 2014, בכל מקרה בתאריך זה מומלץ לא להשתמש במכשיר כשעון מעורר.

במכשירים שאינם סמארטפונים, מכשירים "כשרים" או מכשירי "CDMA" של חברת פלאפון, הפתרון הינו רשתי, וכך גם במכשירים חדשים שנקנו לאחר 27 באוקטובר 2013 (בהנחה שהגדרות השעון לא שונו על ידי המנוי), ובמכשירים בהם בוצע עדכון גרסא במערכת ההפעלה בתקופה זו, ולכן אין צורך לבצע כל שינוי בשעון והוא יעבור אוטומטית ב-28.3 לשעון קיץ.

בכל מקרה מומלץ להדפיס את יומני הפגישות בחודש שלאחר 28 במארס, לזמן מחדש פגישות מחזוריות שנקבעו לפני מועד הזזת השעון, ולציין את שעת הפגישה כחלק מהנושא

להלן השאלות ותשובות שנכתבו בעזרת חברת פלאפון:

1.מה אני צריך לעשות ולמה עכשיו?

על מנת להימנע משינויים בשעון במכשירך ובעקבות זאת ייתכן שגם ביומן הפגישות, יש לוודא שהוא נמצא במצב "אוטומט". בכל מקרה מומלץ לכתוב מחדש או לערוך ביומן פגישות מחזוריות, וכן לציין בכותרת הפגישה את שעת הפגישה. כדאי גם להדפיס את יומן הפגישות החודשי מתאריך 28 במארס 2014 ועד חודש לאחר מכן.

תפקוד נכון של היומן במכשיר מותנה גם בתאימות של מערכת הדואר האלקטרוני והיומן בה הינך עושה שימוש (הדבר נכון בעיקר במקרה של מכשירים המחוברים למערכת דוא"ל ארגונית). על מנת לוודא נושא זה יש לפנות לגורם האחראי בארגונך על מערכת הדוא"ל.

2.כיצד מבצעים את שינוי ההגדרות?

יש לבצע בסמארטפון או בטאבלט שינוי הגדרת תאריך ושעה ממצב ידני לאוטומטי.

3.אילו השפעות יכולות להיות על המכשיר שלי משינוי השעון בשבוע הבא?

במידה ולא תוודא כי שעון מכשיר נמצא במצב "אוטומט", ישתבש לוח הזמנים בשעונך שכן יוון עוברת לשעון קיץ רק יומיים לאחר מכן. השעון במכשיר עלול לזוז שעה אחת קדימה רק יומיים לאחר המעבר לשעון קיץ בישראל. במידה והמכשיר שלך מסונכרן לשרת ארגוני שלא בוצע בו מעבר לאוטומט ייתכן וחלק מהפגישות בין 28 במארס ל-30 במארס יופיעו ביומן המכשיר שעה אחת אחורה.

4.אם לא עשיתי דבר, מה יקרה לשעון שלי ב-30.03.14 ? האם השעון יזוז ? הפגישות יסתדרו מעצמן?

במידה ולא תבצע את המעבר למצב "אוטומט", השעה במכשירך תזוז שעה אחת קדימה לפי מועד המעבר לשעון קיץ באירופה בתאריך 30 במארס בשעה 3:00.

5.אם ביצעתי את שינוי ההגדרות במועד, האם המעבר לשעון קיץ יהיה תקין?
כן

6.באילו מכשירים יש צורך לוודא כי הגדרת השעון הינה "אוטומט"?

רשימת המכשירים והנחיות לביצוע שינוי בהגדרות מפורטת באתר. הגדרת השעון מוטמעת במערכות ההפעלה של המכשירים ולכן השינוי עשוי לחול במכשירים של כלל יצרני ציוד הקצה, ללא קשר לרשת הסלולר אליה מחובר המכשיר ו/או היכן נרכש המכשיר.

7. האם אני צריך לגשת למרכז השירות?
אין צורך לגשת למרכז שירות. יש לשנות ההגדרות ידנית על פי ההנחיה בסעיף 2.

8. אני נוסע לחו"ל בתקופה זו, האם להעביר את המכשיר לשעון אוטומטי לשעון המקומי ומה יקרה לשעון שלי כשאחזור?
במידה ואתה נוסע לפני 28 במארס, עלייך לוודא שהשעון נמצא במצב "אוטומט" כך הוא יפעל באופן תקין, בהתאם למדינה אליה תיסע, ויפעל באופן תקין גם כשתחזור.

9. איך בודקים בטלפון אם יש הגדרה של "תאריך ושעה אוטומטי"?

במכשיר אייפון: כללי -> תאריך ושעה -> כיוון אוטומטי.
במכשיר סמסונג: יישומים -> הגדרות -> תאריך ושעה.
במידה והטלפון מכוון למצב אוטומטי אין צורך להדליק ולכבות את הטלפון.

צלם: קובי גדעון
צלם: קובי גדעון


(בלילה שבין שבת לראשון ב-27 באוקטובר 2013 בשעה 2:00 בבוקר התבצע המעבר לשעון חורף, במסגרתו הוזזו מחוגי השעון שעה אחת אחורה מ-2:00 ל-1:00).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה