יו"ר חברת החשמל: "כחברה פרטית היינו מפסיקים החשמל לפלסטינים"

יו"ר ועדת הכספים: "נשקול לפנות לבג"צ על מנת שיחייב את המדינה לתת מענה לבעיה"
 |  (3)
יפתח רון טל, צילום: יואב בכר; יח"צ
החוב הענק שצברו תושבי הרשות הפלסטינית לחברת החשמל הגיע היום לכנסת - יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל, אמר היום בוועדת הכספים: "אם היינו , מזמן היינו מפסיקים את אספקת החשמל לרשות הפלסטינית ולרצועת עזה". עוד אמר, כי מהמידע שבידיו, "עולה כי גם כאשר הרשות גובה מתושביה, היא מעבירה את הכספים למטרות אחרות, כי אין מי שכופה עליה לעמוד בחובותיה לחברת החשמל".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי): "אם המדינה לא תסייע לחברת החשמל בגביית החוב מהרשות הפלסטינית, ועדת הכספים תשקול לפנות לבג"צ על-מנת שיחייב את המדינה לתת מענה לבעיה. לא יתכן שאזרחי ישראל יממנו את הגירעונות של חברת החשמל, שנובעים בין השאר, מאי גביית החוב של הרשות. יתכן שאזרחי ישראל צריכים למחות באי תשלום חשבונות חשמל. לחילופין, על הממשלה להחליט לממן את גירעונות החברה ישירות מהאוצר".

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל: "הפלסטינים צברו חוב של קרוב ל-1.4 מיליארד שקל, למרות התראות שלנו אליהם במשך שנים. אם אזרח רגיל לא היה משלם את חשבון החשמל, היינו מנתקים אותו תוך שבוע וכאן למרות בחוב הפיננסי העצום של החברה, אנחנו נאלצים להמשיך לספק חשמל לרשות. הבעלים שלנו היא המדינה והיא צריכה לקבל החלטה בעניין. את החוב הזה חייבים לגבות".

חברת החשמל נמצאת במשבר קשה - הר חובות ענק של 74 מיליארד שקל!. החברה אינה יכולה לעמוד בהחזר חובותיה בזמן לנושיה אם לא תירשם עליה במחירי החשמל. כיוון שמדובר במונופול טבעי במדינת ישראל חברת החשמל מצליחה לגלגל את החוב שוב ושוב. עד שיגיע הפיצוץ.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חחחח כן, זו הבעיה של חברת החשמל...
  העומד בשער 25/02/2014 16:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה העלות השנתית של חשמל חינם שעובדי החברה מקבלים? זה לא כמה מאות מיליוני שקלים בשנה?!?!
  סגור
 • 2.
  לנו מנתקים ולהם לא?!!!
  אזרח פשוט 25/02/2014 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשאזרח פשוט לא משלם חשמל אז מנתקים לו. כשהפלסטינים לא משלמים ועוד מסיתים נגדנו ולא מנתקים להם את החשמל או גובים אותו ע"י קיזוזים, זה מחדל!!! לפיד, הנה הכסף!!! תפסיק לבלבל את המוח ותפעיל לחצים אדירים כדי לגבות את כל הכסף מהם!!! אתה חזק על חלשים : סחטת לנו את הביטוח לאומי, העלת מע"מ, ביזבזת זמן על התעסקות עם לגייס את הדוסים (הם משלמים חשמל, ארנונה, גז מע"מ ואזרחים כמונו אבל עם דעות שונות) ומחפש פירסום. גם נתניהו השפן הקטן של אובמה שלא עומד בלחצים פוחד להחליט. או שהסעודים ישלמו או לא איכפת לי מי!!! מה זה השטויות האלה!!! צריך מנהיגות נורמלית!!!
  סגור
 • 1.
  יפסיק את הזרם
  שלום 25/02/2014 12:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  יש לפטר בדחיפות ולסלק מן המדינה את הנהלת הברת החשמל ואת המנהיגות המדינית כלכלית.די אין לנו יותר כסף לכסות את החלטות הטפשים.
  סגור