ישראל כץ: "כל האלון חסן למיניהם לא יחזיקו יותר את המדינה בגרון"

כך אמר שר התחבורה ביחס להפרטת הנמלים. "אין להכניס את היד לבוץ בתוך הנמלים הקיימים, משום שאם עושים את זה קשה לקדם רפורמות"
 |  (5)
ישראל כץ, צילום: קובי גדעון; לע"מ
"אני לא בעד ההשבתה בנמלים שהבנתי שנוצרה כשביתת מגן על ידי ההנהלה", כך אמר שר התחבורה ישראל כץ היום (ג') בכנס התשתיות, התחבורה והנדל"ן של BDO זיו האפט ומשרד עו"ד לוי מידן.

בהתייחסו לתחרות בנמלים אמר כץ כי "באופן עקרוני הגישה שלי אומרת כי אין להכניס את היד לבוץ בתוך הנמלים הקיימים, משום שאם עושים את זה קשה לקדם רפורמות. מדיניות הממשלה היא להקים שני נמלים בו זמנית. אין טעם להשאיר מונופול באותו אזור. כשההקמה וההפעלה קורות במקביל. אין לי ספק שיהיו זוכים בדמות שתי חברות בינלאומיות שישקיעו כאן מיליארדים. אנחנו נוזיל את המחיר כתוצאה מהיכולת להשתמש בשני הנמלים".

כץ אמר כי אם העובדים יחליטו לשבות "אנחנו נעמוד בפני השביתה. מה שהיה פעם כבר לא יהיה. ההכרעה תהיה ציבורית. אותם "אלון חסן" שהתרגלו להחזיק את המדינה בגרונה, לא יוכלו לעשות זאת עוד. ההנהלה בנמלים תקבל גיבוי לנהוג כפי שהיא מוצאת לנכון. אם העובדים לא יעבדו וישבתו, הם לא יקבלו כסף. לא יהיה משא ומתן עם העובדים על הקמת הנמלים".

כץ סיכם ואמר: "קבעתי שני עקרונות שאני עומד בהם: הראשון, מימון הנמלים לא יהיה מתקציב המדינה אלא מגיוס הון. שנית, הרפורמה לא תמומן על ידי העלאת תעריפים למשתמשים".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  למה לא קם משהוא ומציע לקזז לכל אלה בעלי השכר המופרז
  הלוי 26/02/2014 10:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צר לשמוע שכר מנופח של אלפי שקלים עשרים אלף שקל פנסיה . משכורות של של מליוני שקלים לחודש האם זה לא דורש התערבות הממשלה . רק בנמלים למה למשרות האלה של אלפי השקלים לא יוצאים למכרז בשכר נורמלי על מנת שתהיה התחרות .
  סגור
 • 3.
  שר התחבולה נמאסת פופליסט בגרוש (ל"ת)
  אהרון 25/02/2014 18:40
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • למגיב 3
  משה 26/02/2014 12:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחד הגורמים ליוקר המחיה לכלל הציבור בישראל הוא התנהלות המונופולית של נמלי ישראל. הציבור ברובו תומך בהקמת נמלים פרטיים שיתחרו בנמלים הקיימים שקבוצה של עובדים (מאפיה מאורגנת) מנצלת את כוחה כדי לסחוט כספים על חשבון רוב הציבור. נאחל לשר התחבורה הצלחה במהלך שמוביל. כל הציבור במדינה תומך בך ומיחל שזה יקרה בעתיד הקרוב.
  סגור
 • 2.
  יש אלפי אזרחים במדינה שעובדים וחיים בקושי ובנמלים מרווי
  אזרח 25/02/2014 12:25
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מרוויחים משכורות ענקיות ביחס לשוק העבודה והם בועטים במקום העבודה ומנסים כל הזמן את כוחם ומנצלים כל היזדמנות לחטוף מכל הבא ליד אים בהטבות ואים בשכר די לכח אתם הורסים את המדינה
  סגור
 • 1.
  נמאס מהנמלים חסן הביתה ועכשיו (ל"ת)
  יניב 25/02/2014 11:45
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור