הוכרע: שלומי לחיאני יושעה מראשות עיריית בת ים למשך שנה

בנוסף החליטה וועדה מיוחדת של משרד הפנים להשעותו מתפקידים שיש להם השפעה מהותית על התנהלות תקינה של רשות מקומית
 |  (2)
שלומי לחיאני, צילום: רמי זרנגר
סיים את הקדנציה? הוועדה המיוחדת להשעיית ראשי רשויות החליטה להשעות מתפקידו את ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני לתקופה של שנה. בנוסף החליטה הוועדה להשעותו מתפקידיו "כחבר מועצת העיר בתפקידים שיש להם השפעה מהותית על התנהלותה התקינה של הרשות המקומית או בתפקידים הכרוכים בניהול כספי ציבור".

כך לדוגמא יימנע מלחיאני לכהן בוועדת כספים ובוועדת מכרזים, בוועדה מקומית או וועדת המשנה לתכנון ובניה. בנוסף לא יוכל לחיאני לכהן בדירקטוריון בתאגידים עירוניים.

'חוק ההשעיה' קובע כי מי מועצת העיר היא תבחר את ממלא מקומו של ראש העיר המושעה. הוועדה המיוחדת הוקמה בעקבות 'חוק ההשעיה' שיזם שר הפנים גדעון סער ואשר אושר פה אחד במליאת הכנסת. החוק קבע לראשונה אפשרות להשעיית ראשי רשויות לתקופה של שנה, שניתן שתוארך בהחלטה נוספת של הוועדה, במקרה שמוגש נגדם כתב אישום חמור, ושבגינו לא ראוי שראש הרשות ימשיך בכהונתו, במהלך ההליך המשפטי המתקיים נגדו.

בראשות הוועדה המיוחדת עומד השופט בדימוס, מנהל בתי המשפט לשעבר משה גל. בנוסף לשופט בדימוס גל, מכהנים בוועדה עו"ד מרים רוזנטל, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, וכן מוטי אביסרור שכיהן כראש המועצה המקומית ירוחם.

נגד לחיאני הוגש כתב אישום שכולל 4 אישומים - שניים של שוחד בהיקף של כ-900 אלף שקל מבעלי עסקים בעיר, אישום של מירמה והפרת אמונים לאחר שביקש מ-9 עובדים בעירייה, שיטלו הלוואות מהבנק עבורו ואישום של ניגוד העניינים בכך שהיה לכאורה בעל מניות בחברה המפיצה מקומון בבת-ים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  סער התאמץ בגלל שהוא לא ליכודניק , נראה אותו חכם על חסן (ל"ת)
  א 06/02/2014 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ימנה קבלן אחר במקומו וימשיך לשלוט במועצה
  הרואה 06/02/2014 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל בלוף השעיה עלק
  סגור