רק 5.8% מהישראלים היו רוצים לעבוד כבנקאים, מהי המשרה הנחשקת ביותר?

"חלק מהמשיכה לתחום נובעת מרמת המשכורות ומהעובדה כי מרוויחים בו יותר ממקצועות אחרים". במקום השני הנחשק - תחום הרפואה
 |  (3)
בנקים, צילום: אילוסטרציה
כ-44.5% מהציבור בישראל חושב שמשרה בחברת הייטק היא הנחשקת ביותר, כך עולה מסקר שנערך השבוע ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה עבור קבוצת ה- IT יעל תוכנה שבדק מהי המשרה הנחשקת ביותר בעיני הציבור בישראל בסוף שנת 2013.

במקום השני נבחר תחום הרפואה עם 26.1% , ולאחר מכן בסדר יורד תחום עריכת הדין עם 11%, החינוך עם 8.4%, בנקאות עם 5.8% ו- 4.2% השיבו כי אינם יודעים. עוד עולה מהסקר כי 12.7% מהנשים מחשיבות משרה בתחום החינוך כנחשקת, זאת לעומת 3.7% בלבד מהגברים שבחרו בתחום זה כנחשק.

עוד עולה מהסקר כי ככל שרמת ההכנסה עולה, כך עולה רמת נחשקות משרת ההיי-טק: הכנסה מתחת לממוצע - 44.9%, הכנסה ממוצעת - 47.2% והכנסה מעל לממוצע - 49.3%. בחינה של ההבדלים בין המינים מעלה כי 48.8% מהגברים השיבו שמשרת ההייטק הינה הנחשקת ביותר, זאת לעומת 40.5% מהנשים.

הסקר נערך במסגרת סקר טלפוני ארצי בקרב 500 משיבים, גברים ונשים, בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישובים היהודיים במדינת ישראל. הסקר בוצע במהלך השבוע הרביעי של חודש דצמבר 2013.

נתי אברהמי, מנכ"ל קבוצת יעל שיזם את הסקר אומר: "כחברת הייטק ותיקה שפועלת בשוק כבר 50 שנים ומעסיקה מאות רבות של עובדים אנו מתמודדים באופן שוטף עם גיוס וטיפוח של עובדים, ולכן היה לנו חשוב לבדוק האם התחום עדיין אטרקטיבי. אני מברך על התוצאות שהתקבלו, טוב להווכח שוב כי ההייטק עדיין נחשב לנחשק בעיני הציבור .

"אין ספק שענף ההייטק היה תמיד והוא עדיין המנוף שמוביל ויוביל את העולם כולו, ועבור כלכלת ישראל חשיבותו רבה במיוחד בכדי לשמר את מעמדנו בכלכלה העולמית. אני מניח כי חלק מהמשיכה לתחום נובעת מרמת המשכורות ומהעובדה כי מרוויחים בו יותר ממקצועות אחרים. יחד עם זאת, אנחנו עדיין נדרשים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים - מצד אחד למשוך את מיטב הנוער, לשמר ולטפח אותו ולהעמיד בפניו אתגרים ומצד שני לשמר את רמת העלויות שלנו כנגד כלכלות ההייטק במזרח אירופה והמזרח הרחוק. בנוסף, ההתמודדות של חברות ההייטק הישראליות עם שער הדולר הנמוך בהחלט לא פשוטה ויוצרת מצוקה בעולם זה של יצוא, ופוגעת באופן ישיר בענף ובעובדיו. אני חייב לציין כי שמחתי לגלות כי במקום השני ברמת הנחשקות נבחר מקצוע הרפואה ואני מקווה שצעירים רבים יבחרו בו על מנת להרתם לצמצום המשבר הרפואי במדינה."
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אהבתי חברת הייטק ותיקה הפועלת 50 שנה בשוק
  חחח 31/12/2013 09:57
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לפני חמישים שנה בכלל לא היה מושג כזה הייטק. כמה חרטא אפשר לבלוע?
  סגור
 • 2.
  טעות איומה בבחירת המשרה הנחשקת!
  רופא הייטקיסט 31/12/2013 09:02
  הגב לתגובה זו
  3 4
  זה נבלה (היי טק) וזה טריפה (רפואה) גם כאן וגם כאן תקרעו את עצמכם, לא תראו אור יום שלא לדבר על המשפחה והילדים, והכסף אולי יגיע ורוב הסיכויים שלא.. מקסימום שכר סביר שמאפשר חיי בורגנות בינוניים. וזה לא שווה את זה! הכי טוב בנמלים , או חברת חשמל, או בתאגידי המים... גם סטלבט וגם כסף מעולה..
  סגור
 • 1.
  הכי טוב דירקטור
  YYYYY 31/12/2013 09:00
  הגב לתגובה זו
  5 0
  משכורת בלי אחריות
  סגור