הטבת מס לנישומה מעל גיל 60 במכירת דירת מגורים

רו"ח (משפטן) אהרון צ'יסמדיה

קיימת הטבת מס לכל אדם שמלאו לו 60 בשנת המס. במקרה כזה שיעורי המס בגין מכירת דירת מגורים מתחילים ב-10% ולא ב-30% לעניין הכנסה שאינה מיגיעה אישית.
הטבת מס לנישומה מעל גיל 60 במכירת דירת מגורים


שאלה:
__________
לאישה שגילה יותר מ-67 אין הכנסות מלבד קצבת זקנה בסך 2,000 ש"ח. האישה רכשה דירת מגורים ולאחר שנה מעוניינת למכור אותה בשבח בסך 300,000 ש"ח. מהו שיעור המס שיחול עליה, האם חלה הטבת מס לאישה מעל גיל 67 והאם היא רשאית לבצע פריסה של המס?

תשובה:
__________

קיימת הטבת מס לכל אדם שמלאו לו 60 בשנת המס. במקרה כזה שיעורי המס בגין מכירת דירת מגורים מתחילים ב-10% לפי סעיף 121(ב) לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961, ולא ב-30% לעניין הכנסה שאינה מיגיעה אישית.
כל הזיכויים אשר האישה זכאית לקבל לצורכי מס מובאים בחשבון בחישוב השבח. הסיבה לכך היא סעיף 48ב לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963, הקובע כי יראו את השבח כחלק מההכנסה החייבת לעניין זיכויים.
ככלל, פריסת המס אפשרית. ואולם, במקרה זה לאור העובדה שדירת המגורים הייתה בבעלות הנישומה במשך שנה בלבד אין משמעות אמתית לפריסה, מאחר שהיא תתאפשר רק בהתאם לתקופת הבעלות בנכס.

המשיב - עד לאחרונה מנהל תחום קבלנים ונדל"ן בחטיבה המקצועית ברשות המסים; ממשרד ארצי, חיבה את אלמקייס פתרונות מיסוי בע"מ

התשובות אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין המומחים המשיבים או המערכת אחראים לתוצאות השימוש בהן



תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה