דו"ח העוני של 'לתת': פחממות - האוכל העיקרי של חצי מהילדים העניים

67% מהמשפחות הנתמכות ציינו כי הגזרות הכלכליות החמירו את מצבן. 46% מההורים במשפחות נתמכות דיווחו כי ילדיהם עברו ימים שלמים מבלי לאכול
 | 
לחם, צילום: Getty images Israel
דו"ח העוני האלטרנטיבי 2013 של ארגון 'לתת' חושף תמונת מצב קשה מאוד על רקע הגזירות הכלכליות שהטילה הממשלה ולפיה 46% מההורים במשפחות נתמכות דיווחו כי ילדיהם עברו ימים שלמים מבלי לאכול.

הדו"ח שמתבסס על שיחות עם אלפי עניים ברחבי המדינה מראה עוד כי 50% מהילדים למשפחות נתמכות ניזונים מאוכל המבוסס על פחממות, כאשר 37% מהילדים אוכלים לחם ומימרחים כמזון עיקרי.

נתון נוסף שעולה מדו"ח העוני האלטרנטיבי הוא כי חלה עלייה בשיעור העובדים בקרב משפחות נתמכות סיוע, 46% עובדים לעומת 36% בשנת 2012, וכן עולה מהדו"ח כי בחמישית מהמשפחות העניות שני בני הזוג עובדים.

67% מהמשפחות הנתמכות ציינו כי הגזרות הכלכליות החמירו את מצבן, 14% דיווחו כי נפגעו במיוחד בשל העלאת המע"מ, 10% ציינו את קיצוץ קיצבאות הילדים כגורם שהחמיר את מצוקתן.

הילדים והקשישים סובלים

עוד עולה מהדו"ח כי שליש מהילדים למשפחות נתמכות נשרו מהלימודים וכי כל הורה חמישי נאלץ להוציא לפחות ילד אחד לפנימייה כתצאה המצוקה הכלכלית. 78% מהילדים במשפחות הנתמכות לא השתתפו בפעילויות בביה"ס בשל המצוקה הכלכלית. ועוד נתון עצוב הראה כי כי 64% מההורים אינם יכולים לשלם עבור תרופות וטיפולים עבור ילדיהם.

הסבל לא מסתיים בשכבת הילדים אלא מגיע גם ביתר שאת לקבוצת הקשישים, כאשר מהדו"ח עולה כי מרבית הקשישים, 83% מהם, אינם יכולים לממן שירתי סיעוד או עזרה בביתם לשם שמירה על מצבם הבריאותי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה