לא על חשבוננו: לפיד מתנגד להקמת מעון חדש ורכישת מטוס לנתניהו

שר האוצר: "מן הראוי שממשלת ישראל תקפיד על צניעות, ולא תעשה צעדים שיגרמו לציבור לחוש שההנהגה שלו מנותקת מקשיי היום יום של חייו"
 |  (9)
נתניהו ולפיד, צילום: אורי פורת; יח"צ
משמרות הצניעות של לפיד: על רקע הפירסומים על הקמת ועדה לבחינה של הקמה מחדש של מעון ראש הממשלה ומשרדו וכן על הכוונה לרכוש לו ולנשיא מטוס, הודיע שר האוצר כי הוא יתנגד להקמת מעון רשמי לראש הממשלה ולרכישת מטוס בעלות המוערכת בלמעלה מ-800 מליון שקל.

שר האוצר כתב בהתנגדותו: ״ברמה הערכית אנו סבורים שבימים אלה של הידוק חגורה והעלאות מיסים וכשהפערים בין עניים לעשרים הם מהגבוהים בעולם, מן הראוי שממשלת ישראל תקפיד על צניעות, ולא תעשה צעדים שיגרמו לציבור לחוש שההנהגה שלו מנותקת מקשיי היום יום של חייו".

שר האוצר, יאיר לפיד, צפוי להציג היום בצהריים בישיבת הממשלה את התנגדותו להצעת ההחלטה על הקמת וועדה ציבורית אשר תבחן את האפשרות לרכישת מטוס עבור טיסות ראש הממשלה ונשיא המדינה ולבחינת האפשרות להקמת מבנה חדש למשרד ראש הממשלה ומעון רשמי לראש הממשלה.

בהתנגדות שהוגשה על ידי משרד האוצר להצעה נאמר כי הן הקמת המעון הרשמי של ראש הממשלה והן רכישת המטוס לראש הממשלה ולנשיא המדינה נדונו במהלך השנים על ידי גורמים מקצועיים שונים אשר לא מצאו הצדקה כלכלית למימושם. בנוסף, באשר לרכישת מטוס נמצא כי זו תיצור עלויות משמעותיות הן בגין הרכישה והן עבור תחזוקה, הפעלה ואכסון המטוס.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  תושבי המדינה ברמה של ימי הבניים, ואילו נהנתניהו חי מעל
  חודדה הגדול 15/12/2013 15:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אזרחי העם שקוסים תחת הנטל, העיקר שלבוסית הגדולה הלו היא גב' שרה יהא מטוס, מעון, משרתים .... ביבי אוצר זה לא אני זה שוב אשתי.... כמו בספר האגדות הדיג ודג הזהב, הלוואי ויום אחד נתעורר ונראה את שרה וביבי בצריף רעוע גג מתפורר ושוקת שבורה...
  סגור
 • ירידה המונית
  דליה 22/12/2013 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא פלא שאנשים צעירים עוזבים אתהארץ. לא הבטחון מפחיד ולא הקוטן הזעיר של המדינה - אלא השחיתות שנמצאת כמעט בכל החברות והדרגים ועד לוועדי הבתים העושים הגיע. חו הייתי צעירה יותר הייתי טסה מכאן כמו חץ. הדג מסריח מהראש
  סגור
 • 7.
  במקום לייצר עבודות לגילהי 40!!!!! (ל"ת)
  לא מתנדבים לשומדבר!! 15/12/2013 14:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  למה רוע לב חוגג- עד כמה רשעים יעלוזו
  HAKY1 15/12/2013 12:40
  הגב לתגובה זו
  1 3
  למה לכתוב שהמטוס עבור נתניהו ולא עבור ראש ממשלה? אלא אם כן ושתפצצו לכם שביבי ינהיג את המדינה עוד שנים רבות לפחות עוד 20 שנה.
  סגור
 • 5.
  צביעות-ברגע שביבי לא יהיה ראש הממשלה יקנו מטוס ויבנו..!
  אבי קול 15/12/2013 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 3
  ברגע שמדובר בביבי...גם הוצאה של 1000$ או כמה מיליונים...מיד הצבועים צצים והתקשורת צועקת...!!! בינתיים המדינה נראית כמדינה מטומטמת...וייצוגה נפגע בכל מקום...זוכרים דרום אפריקה...כולם הגיעו...ישראל הגיעה דרך הרמקול....בושה וחרפה...דבר ראשון שיאיר אם יהיה ראש ממשלה בעתיד הוא יקנה מטוס ויבנה בית...ושכולם ישקו לו...!!!
  סגור
 • 4.
  אתר ביזפורטל לא מפרסם את תגובות העם הכועס.
  אליה 15/12/2013 12:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אתר ביזפורטל לא מפרסם את תגובות העם הכועס. מדוע לוקח לכם בוקר שלם להראות תגובות?? אתר מכעיס ולא כיף לקרוא אותו. מבקשים שנהיה מנויים, ממש מצחיק.
  סגור
 • 3.
  מעון ומשרד?
  המלש 15/12/2013 11:50
  הגב לתגובה זו
  1 1
  חוצפה ממדרגה ראשונה .בוז למי שהעלה את ההצעה הנפשעת. מה קרה האם מעון ראש הממשלה נבנה לפני דורות רבים? מבנה ראש הממשלה בקרית הממשלה ממש ענק . האם אין מקום לעוד ועוד עוזרים ועוזרי עוזרים במבנה העצום? האם המציע נפל על הראש. יאיר לפיד החזק חזק חזק את לפיד התקציב ואל תכנע לאידיוטים..
  סגור
 • 2.
  לאן היגענו??? מטוס פרטי ומעון רשמי?? ע"ח העם???
  ישראלית 15/12/2013 11:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קו המחשבה של רה"מ ביבי מעוותת לחלוטין. אנשים זרוקים ברחובות ללא שום אמצעי הגנה, והאדון החצוף מרשה לעצמו להשתמש בכספי הציבור לתענוגות האישיות שלו ושל אישתו הפס.... אלוהים לאן היגענו??? מטוס פרטי ומעון רשמי??? נוכל בצורה בלתי בלתי רגילה.
  סגור
 • 1.
  מה קרא לאיום מאירן אלה אתה רוצה מיקלט אטומי (ל"ת)
  זוג המושחתים נתניהו 15/12/2013 11:33
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור