סכנת נפשות: הואשם שמכר מאות כלי רכב במצב "טוטאלוס" - ככשירים

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לחלט את הנכסים, חשבונות הבנק וכלי הרכב של אפי בן כליפה וכן לעוצרו עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו
 |  (6)
תאונת דרכים, צילום: Getty images Israel
סכנת נפשות: כתב אישום הוגש היום כנגד אפי בן כליפה, בעל עסק למכירת כלי רכב משומשים ומוסך, שמכר מאות רכבים שעברו תאונות קשות ושהוגדרו כ"טוטאלוס". זאת לאחר שהמכוניות הפגועות שופצו על ידו, ונמכרו לאחר שמסמכיהם זויפו והם הוצגו לרברות הביטוח ולקונים - ככשירים. זאת, תוך שהוא משמיט הכנסות במיליוני שקלים משלטונות המס ומבצע פעולות של הלבנת הון.

הנאשם, כך על פי עובדות כתב האישום, בעל מגרש רכבים ומוסך, קנה רכבים במצב "אובדן להלכה" (טוטאלוס) ממגרשי הסדר, תיקן אותם במגרש שבבעלותו וזייף מאות מסמכים, בין היתר בדבר התקנת כריות אוויר שלא הותקנו ברכבים מעולם או שהיו לא תקינות, כדי לגרום לכך שחברות הביטוח יעבירו לידיו בעלות בכלי רכב אלה. את המסמכים המזויפים העביר הנאשם לחברת הביטוח, לה שייכים כלי הרכב, ולאחר שראו בחברות הביטוח, לפי המסמכים שזויפו ע"י הנאשם, כי הרכבים עונים על הדרישות, העבירו לו בעלות.

לאחר מכן מכר הנאשם מאות רכבים ללקוחות, מבלי ליידע אותם בדבר מצבם האמיתי של הרכבים - פגיעות שלדה וטוטאלוס, ובכך סיכן את חיי אדם בכביש. כמו כן, בסכום מכירות בסך של כ- 3.5 מליון שקל ביצע הנאשם עבירות של הלבנת הון.

באחד המקרים, כאשר לקוח רצה לבצע בעצמו בדיקה לרכב, ניסה הנאשם לשחד את הבוחן שלא יגלה ללקוח על מצבו האמיתי של הרכב.

בנוסף, הונה הנאשם נושים שרצו לעקל את רכושו, הבריח מהכונס 23 כלי רכב וכן ביצע כאמור עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לחלט את הנכסים, חשבונות הבנק וכלי הרכב של הנאשם וכן לעוצרו עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

בבקשת המעצר נכתב: "למען בצע כסף פעל הנאשם על פי תכנון עברייני מדוקדק, באורח שיטתי, בתחכום, תוך הפעלת עובדיו ואנשים שעבדו עימו לביצוע עבירות, אשר הביאו בסופו של יום לפגיעה במתלוננים רבים ולסכנת חיים".

את כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז דרום- פלילי, באמצעות עו"ד ווליד אלבז, לבית משפט המחוזי בבאר שבע כנגד אפרים בן כליפה והחברה בבעלותו "רכב אפי את עוז בע"מ", שאחד מתחומי העיסוק המרכזיים שלה היה שיקום כלי רכב שעברו תאונות קשות ומכירתן.

כתב האישום הוגש בגין מעשי מרמה רבים בהיקף של מיליוני שקלים, השמטת הכנסות בסך של למעלה מ-12 מיליון שקל, עבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף מסמך בנסיבות מחמירות, הונאת נושים, הלבנת הון, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ועוד.

החקירה נוהלה ע"י יחידת להב 433 במשטרה, בשיתוף פעולה עם רשות המיסים ובליווי הפרקליטות.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מדוע עוצרים רק אותו?
  דורון 06/12/2013 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרי זו רשת שלמה שעסקה בכך.??? מה עם אותו בוחן משוחד, מה עם אותם עובדים ששיפצו את הרכב ומכרו כחדש???
  סגור
 • 4.
  איך מגיעים אליו?
  דני 02/12/2013 15:26
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כתובת?
  סגור
 • 3.
  היכן המוסך והמגרש? (ל"ת)
  בעל מגרש 02/12/2013 13:54
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • נתיבות - ביתם של הבאבות והדומרנים למיניהם... (ל"ת)
  תושב הרצועה 02/12/2013 14:10
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 2.
  תאוות בצע של המדינה - תראו את המוסדיים הגנבים הכי גדולי
  e.t 02/12/2013 13:53
  הגב לתגובה זו
  6 3
  מסדרים משרות למשפחות חברים , אין עבודה.... כל אחד והדרך שלו לפרנסת המשפחה ...אחד מפרנס רבים... משפחות שלמות עושות יד אחת על משרות ממשלתיות...בושה...גונב מגנב פטור
  סגור
 • 1.
  עד לאן מגיעה תאוות הבצע ? פשוט עצוב כמה זבל יש בבני אד (ל"ת)
  יעקב 02/12/2013 13:39
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור