רשות המיסים פשטה על 200 דירות יוקרה של תושבי חוץ באשדוד

כמו ערכה רשות המיסים ביקורת בשוק אשדוד וגילתה כי 40% מהדוכנים לא רשמו הכנסות
 |  (3)
חוף ים אשדוד, צילום: Getty images Israel
רשות המיסים ממשיכה לרדוף את בעלי דירות היוקרה, אחרי תל אביב הגיעה תורה באשדוד: הרשות, שמהדקת את האכיפה בתחום השכרת דירות, פשטה ביום רביעי האחרון על כ-200 דירות של תושבי חוץ באזורים היוקרתיים בעיר – באזור המרינה ובאזור י"ז בעיר.

בשעות אחר הצהריים יצאו עשרות צוותי ביקורת לדירות שנבחרו מראש לאיסוף מודיעיני וביקשו מהדיירים על פי חוק להציג את חוזי השכירות ושאלו לגבי גובה דמי השכירות. כ-30 שוכרים שיתפו פעולה באופן מיידי ומסרו את הפרטים הנדרשים. עוד 80 שוכרים נדרשו להמציא בימים הקרובים את הפרטים החסרים ויתרת השוכרים שלא אותרו ביום המבצע, יאותרו בימים הקרובים. פקידת השומה אשקלון, איריס עומר, ציינה כי בדיקת הממצאים וניתוחם ייעשו בימים הקרובים ותושבי החוץ המשכירים דירות ושלא דיווחו על הכנסות משכירות, יוזמנו באמצעות נציגיהם להמשך טיפול.

חיפשו חוזה שכירות ומצאו עסק בדירה
מבקרי מס הכנסה שהגיעו לאחת הדירות השכורות באזור המרינה, גילו בדירה עסק למכירת פאות לנשים. בבדיקת ספרי העסק התגלה כי בעלת העסק לא רשמה מכירה בסך 550 שקל.

הביקורות של משרד מס הכנסה אשקלון החל בשעות הבוקר בשוק הפתוח באשדוד, בו נבדקו כ-50 דוכנים ונמצא כי ב-40% מהדוכנים שנבדקו לא רשמו הכנסות; עוד התברר כי לחלק מבעלי הדוכנים כלל אין תיק ברשות המסים.

בדומה לביקורות בשווקים אחרים ברחבי הארץ, גם הפעם ניצבו מבקרי מס הכנסה בפני דוכנים ללא בעלים. עם תחילת הביקורות נמלטו מספר בעלי דוכנים תוך שהם משאירים את מרכולתם ללא השגחה, אך הם לא הצליחו להתחמק מביקורת; נחישותם של המבקרים בסיוע משרד מע"מ אשדוד, אילצה את ה"נמלטים" לחזור להמשך ביקורת. תופעה מעניינת שנצפתה, לאחר שהשמועה שמבקרי מס הכנסה בשוק עשתה לה כנפיים, הייתה רישום מדוקדק של קבלות ע"י בעלי הדוכנים בשוק.

מבצע הביקורות באשדוד נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לטבע מוותרים על מליארדים
  רובין הוד 17/11/2013 16:54
  הגב לתגובה זו
  7 0
  את המסכנים תופרים בכלא על אלף שקל ככה טוחנות הצדק טונות אותנו לגנוב? אסור אבל למה המדינה גונבת מהאזרחים הקטנים?
  סגור
 • 2.
  למה "לרדוף" יא כלב! הם עושים עבודת-קודש נגד רמאי-ישראל! (ל"ת)
  דוד 17/11/2013 16:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  טוב מאוד!!! (ל"ת)
  טוב מאוד 17/11/2013 15:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור