עיני: "הרגשתי שאני כבר פחות יכול לתת את ה-100%; ניסנקורן - מוכן"

יו"ר ההסתדרות הפורש במסע"ת: "כשנכנסתי לתפקיד ההסתדרות היתה במצב קשה וחרב גדולה היתה מונחת על צווארה עם חוב של מיליארד וחצי שקלים, וכעת אני עוזב עם עודפים". מה הדבר הכי גדול שקורה ממש עכשיו?
 |  (4)
עופר עיני
"אני חייב להודות שכשנכנסתי לתפקידי לא התרגשתי כמו היום", כך אמר עופר עיני במסיבת העתונאים שכינס לאחר שהודיע על פרישתו מתפקיד יו"ר ההסתדרות לאחר 8 שנים.

"בפעם הראשונה שנבחרתי לתפקיד כחבר בועד עובדים היה ב-84' כלומר אני סוגר בפברואר השנה 30 שנות עבודה ציבורית בהן עמדתי לשירות ציבור העובדים והגמלאים. כשנכנסתי לתפקיד יו"ר ההסתדרות ב-2006 ההסתדרות היתה במצב קשה וחרב גדולה היתה מונחת על צווארה עם חוב של מיליארד וחצי שקלים, וכעת אני עוזב עם ".

"אני חייב להודות שכשנכנסתי לתפקיד חלמתי רחוק, אבל אם היו אומרים לי אז שאני אצליח לעשות חצי ממה שעשיתי לא היתי מאמין. אחד הדברים שאני גאה בהם זו היתה הזכות לחתום על הסכם פנסיה לכל העובדים במשק. מאז 1.5 מיליון עובדים כבר הצטרפו להסתדרות ומקבלים פנסיה. ואנחנו מקיימים את המשפט אל תשליכני לעת זקנה".

"כשנכנסתי לתפקיד הבנתי שאם אציב בראש מעייניי את המדינה, שהיא הדבר החשוב לכולנו, אזי צריך ללמוד לשתף פעולה בין כל הגורמים - המדינה, המעסיקים וההסתדרות. הובלתי רוח של שיתוף פעולה פורה והתוצאות לא איחרו לבוא - הצלחנו להגדיל את שכר המינימום ולחתום על מאות הסכמים קיבוציים, אבל הדבר הכי גדול שקורה בימים אלה ממש זה שעובדים במאות מקומות עבודה ברחבי הארץ מתארגנים ומצטרפים להסתדרות. אנחנו ארגון העובדים היחיד בעולם שכמות החברים בו הולכת וגדלה ואני גאה על זה שכל יום וכל רגע זה גדל בצורה שאפילו אני לא האמנתי שזה יכול לקרות".

"צריך לזכור נתון אחד - 50% מהעניים בישראל הם אנשים עובדים, אבל אין אף עובד בישראל שהוא עני בקרב חברי ההסתדרות. זה גוף חזק יציב ואיתן שכולנו עובדים בו למטרה אחת - לקדם את העובדים והגמלאים בישראל למען עתיד של רווחה גדולה יותר".

"המלאכה היא לא קלה. תפקיד של יו"ר ההסתדרות דורש 100% מזמני. אין יום ואין לילה. וגם כשאתה הולך לישון אתה לפעמים מתעורר כי משהו מעיק עליך, למשל כשמפעל כזה או אחר הולך להסגר.

בחודשים האחרונים הרגשתי תחושת מיצוי והרגשתי שאני כבר פחות יכול לתת את ה-100%. אני יודע שבמדינת ישראל לא רגילים לזה שהמנהיגים מסתכלים בינם לבין עצמם במראה ויודעים להיות מספיק הגונים. לדעתי אם אתה לא יכול לתת את ה-100% שלך - תפרוש".

"אני חייב להודות לאבי ניסנקורן שעמד לצידי ב-4 השנים האחרונות ואיפשר לי לבלות קצת יותר עם המשפחה שלי. אני מקווה שמפברואר יהיה לי יותר זמן לבלות עם זוגתי רווית, שעושה לי הכי טוב בעולם ועם הילדים שלי".

ניסנקורן עשה לצידי ימים כלילות וראיתי מהצלחה להצלחה איך הוא יודע לנהל היטב את המהלכים והארועים הרבים בהם טיפלנו. לפני שבועיים נפגשתי איתו ואמרתי לו: 'אבי אני חושב שאתה מוכן, האם גם אתה מוכן?' ואחרי שהוא השלים לי את פאזל התקבלה בליבי ההחלטה שאחרי 30 שנות עבודה ציבורית ואחרי 8 שנים כיו"ר ההסתדרות, זה זמן ראוי לפרוש ולתת לכוחות חדשים עם 100% אנרגיה, ולאבי יש יותר מזה, להצעיד את ההסתדרות קדימה".

"אני מתכוון להמליץ להסתדרות על בחירתו של אבי ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות הבא. אני סמוך ובטוח שאבי יצעיד את ההסתדרות קדימה בעוצמה ובחוזקה תוך כדי שמירה על האחראיות כלפי המדינה, המשק וציבור העובדים, אין לי ספק בכך. לאחר שיחות שקיימתי עם ראשי הסיעות אני מאמין שהמהלך הזה יצלח. אין ספק שמבחינתי, אמנם אני לא יהיה יו"ר ההסתדרות, אבל בכל רגע שאבי יצטרך סיוע ועצה טובה - אני אהיה לצידו".

"לסיום אני רוצה לתת עצה - יש לנו מדינה קטנה שכולנו אוהבים אותה. אם אנחנו רוצים לחזק את המדינה ואת העובדים, הדרך הבטוחה והנכונה ביותר זה לשלב ידיים ביחד. ביחד זה לא מילה גסה. צריך להתעלות על שיקולי אגו ולעשות מדינה ומשק חזק יותר עם הרבה יותר משאבים והרבה יותר זכויות".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הוא מבין שהולכים להכנס בועדים הגדולים ומעדיף שהכישלונות
  יאיר 05/11/2013 14:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ירשמו על מישהו אחר. בנתיים מעניין לדעת אצל איזה "טייקון" הוא סידר לעצמו ג'וב בעשרות ומאות אלפי שקלים לחודש?
  סגור
 • 3.
  100 אחוז שחסר לכם עמוד שדרה חזק . (ל"ת)
  בא 05/11/2013 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ברוך שפטרנו מהנזקים שגרם האיש למשק ולאדם בישראל (ל"ת)
  טוב שהלכת 05/11/2013 13:10
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  תגיד לכל הוועדים החזקים להפסיק עים כח ולשלב ידיים ולא ר
  אזרח 05/11/2013 13:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק סיסמאות ריקות מיתוכן
  סגור