העלים מיליון שקל בחשבוניות פיקטיביות לסנו - כמה זמן יישב בכלא?

מנהל חברה למסחר בכימיקלים הורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות לסנו בסך של יותר מ-7 מיליון שקל. ביהמ"ש - "שימוש בחשבוניות פיקטיביות - אבי אבות הטומאה"
 |  (5)
מאבדים כספים, צילום: Getty images Israel
הסתבך ונכנס לכלא - שנת מאסר, שנה מאסר על תנאי וקנס של 40 אלף שקל נגזרו על משה לוגסי, מנהל חברה למסחר סיטונאי בכימיקלים, אשר הורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות לחברת סנו בסך של יותר מ-7 מיליון שקל.

על פי המתואר בעובדות כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד שלומי קלימיאן, מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס, לוגסי חבר למרק מוריס דה ברמרקר, סמנכ"ל פיתוח המוצרים של חברת סנו דאז, לשם מתן כסות חשבונאית פיקטיבית לשירותי הייעוץ, אשר ניתנו ע"י דה ברמרקר לחברת סנו.

הוציאו 135 חשבוניות פיקטיביות
לוגסי ודה ברמרקר הוציאו לחברת סנו 135 חשבוניות פיקטיביות בסכום של יותר מ-7 מיליון שקל, שהמע"מ בגינן הוא יותר ממיליון שקל. חברת סנו ניכתה על בסיס החשבוניות הפיקטיביות מס תשומות ומנגד לוגסי ודה ברמרקר גרפו לכיסם את כספי המע"מ.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה, אשר נוהלה ע"י מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב ומשרד מע"מ פתח תקווה. השופט עמי קובו מבית המשפט השלום בפתח תקווה אימץ את עמדת המדינה וקבע, כי "העבירה של שימוש בחשבוניות פיקטיביות הינה בבחינת 'אבי אבות הטומאה' מבין עבירות המס, הואיל ומדובר בעבירה קלה לביצוע, קשה לגילוי, ושכיחותה הרבה מצביעה על הפיתוי הרב לבצעה".

עוד הוסיף השופט "עסקינן בעבירות מס ובעבירות כלכליות, אשר מבוצעות למען בצע כסף, הרי שהעונש צריך לכלול אף רכיב כספי משמעותי. כפי שטענה המאשימה, גם כאשר הרקע לביצוע העבירות הינו מצוקה כלכלית, אין בכך כדי להפחית מחומרת המעשים".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שנה מאסר ו-40 אלף שקל = גנבה של מיליון ש"ח-יותר ממצחיק!
  אבי קול 05/11/2013 17:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שנה מאסר ו-40 אלף שקל = גנבה ואי תשלום מע"מ בסך: מיליון ש"ח- בושה וחרפה וגזר דין זה יותר ממצחיק!!!
  סגור
 • 4.
  הוא הוציא לסנו חשבוניות ?
  לא ברור לי בכלל 05/11/2013 15:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כלומר סנו רכשו ממנו סחורה ? אז הוא רק חייב כסף למע"מ ולא חשבונית פיקטיבית, כי אם לא מכר באמת סחורה אז סנו השתמשו בחשבונית פיקטיבית, אז איפה פה הפיקטיבי, הוא פשוט לא שילם מע"מ לפי מה שרשום פה או שהכל התבלבל לכתב לגמרי. אם הוציא חשבונית לסנו הוא חייב כסף למע"מ וגם בסוף שנה או לפי המקדמות צריך לשלם למס הכנסה וגם לביטוח לאומי יותר מקדמות או חשבון בסוף שנה אם יש לו פטור , בקיצור, משהו לא ברור מהכתבה.
  סגור
 • 3.
  לא ברור מדוע זה קשה לגילוי....
  תוהה 05/11/2013 12:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בעולם הממוחשב של היום - צריך להיות די קל לגלות את השטות הזו (ולרדוף את האחראים!).
  סגור
 • 2.
  לא הבנתי. אם הוא
  shlomog 05/11/2013 12:22
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הגיש חשבוניות לסנו, סנו לא שילמה לו את תמורתן? ואם לא שילמה ורק קיזזה מע"מ זאת אומרת שמישהוא בסנו שיתף פעולה עם מנפיק החשבוניות. המישהוא הזה יצא נקי??
  סגור
 • 1.
  האם אגף המע"מ הכיר לסנו בהוצאות מע"מ על חשבוניות אלו?
  אריה 05/11/2013 12:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי יודע?
  סגור