יום הבחירות לרשויות המקומיות - האם יום שבתון?

האם יום הבחירות לרשויות המקומיות הנו יום שבתון? מהן זכויותיו של עובד הנעדר מעבודתו ביום זה? תשובה מאת עו"ד עמוס הלפרין
פתקי הצבעה, צילום: Getty images Israel
בדיני העבודה לא קיימת התייחסות להיעדרות עובד במהלך יום הבחירות לרשויות המקומיות.
תשלום שכרו של עובד ביום הבחירות הכלליות לכנסת מוסדר בסעיף 136 לחוק הבחירות לכנסת (נוסח משולב), התשכ"ט-1969. זכות העובדים להעדר מעבודתם ביום זה קבועה בסעיף 10 לחוק יסוד: הכנסת, אשר מגדיר את יום הבחירות לכנסת כיום שבתון (למעט מספר שירותים חיוניים).
עם זאת, בחוקי מדינת ישראל לא קיים הסדר דומה ביחס ליום הבחירות לרשויות המקומיות. דהיינו, יום הבחירות לרשויות המקומיות אינו יום שבתון במשק והוא מהווה יום עבודה רגיל.
עובד המעוניין להעדר מעבודתו ביום הבחירות לרשויות המקומיות יכול לעשות זאת על חשבון החופשה השנתית.
יצוין, כי על פי סעיף 6(ב) לחוק חופשה שנתית,התשי"א-1951 (להלן: "החוק") רשאי עובד לקחת יום אחד מתוך ימי החופשה השנתית לה הוא זכאי במועד שיבחר, ובלבד שהודיע על כך למעבידו 30 ימים מראש לפחות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה