הודה בעבירות מס בגובה 100 מיליון שקל וחמק - איך הצליח להעלם?

יוסף סרחאן ירד למחרת לאחר שחמק בתום חקירה בטענה ש"שכח" את כתובתו של רואה החשבון שלו, מעצרו גרר מעצר של 3 חשודים נוספים
 |  (3)
פשע, צילום: Getty images Israel
בסופו של דבר ידו הארוכה של החוק הגיע גם אל יוסף סרחאן. האיש חשוד
בעבירות מס בגובה של כ-100 מיליון שקל וחמק ממעצר במשך חמישה חודשים. היום הוארך מעצרו בשבוע נוסף ע"י כב' השופט אביטל חן מבית משפט השלום בירושלים.

במהלך 2012 ניהלו חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום חקירה במהלכה עלה החשד כי יוסף סרחאן מלוד, בעלים ומנהל של חברת נ. חזן שירותים ואחזקות בע"מ, הפיץ לכאורה חשבוניות פיקטיביות והעלים הכנסות. בחקירתו הודה בחשדות המיוחסים לו וכאשר נתבקש להציג את ספרי החשבונות של העסק שלו, אמר כי הם נמצאים אצל מנהל החשבונות בת"א, אולם כשהגיע לת"א יחד עם חוקרים מלווים, לפתע שכח את שמו ואת כתובתו של מנהל החשבונות.

החשוד הבטיח להמציא תוך מספר ימים את ספרי החשבונות, אך הוא נעלם וירד למחתרת ולכן, במאי 2013 הוצא נגדו צו מעצר. החקירה המשיכה גם בתקופת היעדרו, אז עלה החשד כי הפיץ חשבוניות פיקטיביות גם בשם מספר חברות אחרות שכלל לא הכירו אותו.

לאחר מאמצי לכידה ממושכים, אותר סרחאן בשבוע שעבר ע"י חוקרי מס הכנסה ונעצר. מאז מעצרו הוא בחר לשמור על זכות השתיקה, אך בחיפוש בביתו נמצאו מסמכים הקושרים אותו להעלמת הכנסות ולהפצת חשבוניות פיקטיביות בשם תשע חברות שונות בסכום עתק של כ-100 מיליון שקל.

בהתאם למסמכים שנמצאו, נעצרו השבוע תושב לוד אחר - איברהים אבו שושה, בעל חברת הבנייה אבו שושה - שביקש לקבל החזרי מע"מ מעסקאות בסך 3 מיליון שקל על עבודות שסרחאן כביכול סיפק לו כקבלן משנה. עם זאת, בחקירתו לא ידע לספק אף פרט לגבי מהות העבודות שבוצעו ונמצאו עדויות שונות המלמדות כי חברת נ. חזן כלל לא ביצעה את העבודות האמורות. במקביל, נעצרו גם תושב מושב שפיר שליד קריית מלאכי, אוריאל נחמני, העוסק בענף החקלאות ואדהם אבו ענאם מרמלה, החשודים שהיו בין רוכשי החשבוניות הפיקטיביות מסרחאן.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  זה נראה כמו הלבנת כספים ....
  עמית 13/10/2013 16:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה לי שכול החברות שלו קשקוש במיץ. כסף שחור שמגיע מעסקים פליליים.
  סגור
 • 2.
  מה יעשו השופטים
  המלש 13/10/2013 16:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  השופטים הרחמנים שלנו כבר ידאגו שהעבריין יוכל לישון בשקט. מתי כבר יתעוררו השופטים ויכניסו חזק חזק כדי שיהיה חשש מעוצמת החוק.על עבירות כאלה או אחרות.
  סגור
 • 1.
  בדרך: עסקת טיעון, 1000 ש"ח קנס ושבועיים עבודות שירות. (ל"ת)
  וקצת מעטפות... 13/10/2013 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור