רשות החשמל נתנה רישיון להקמת חוות טורבינות רוח בעמק הבכא

34 הטורבינות ייצרו חשמל בהספק העולה על 100 מגוואט. המתקן בגולן יספק חשמל המתאים לצריכתם של כ-40,000 בתי אב בישראל
 | 
אנרגיה ירוקה, צילום: Getty images Israel
מליאת רשות החשמל, בראשות עו"ד אורית פרקש-הכהן, אישרה רישיון ייצור חשמל אנרגיה מתחדשת חוות טורבינות רוח בעמק הבכא בגולן לחברת עמק הבכא אנרגיות רוח בע"מ. שר האנרגיה והמים, ח"כ סילבן שלום בירך על הענקת הרישיון ומסר כי מדובר בצעד נוסף לקידום תעשיית האנרגיה המתחדשת.

המדובר ברישיון מותנה להקמת חוות רוח בהספק כולל של 102 מגוואט להקמת מתקן ייצור חשמל המורכב מ-34 טורבינות רוח בהספק של 3 מגוואט כל אחת בגובה תורן של כ-80 מטר ואורך להב של כ-40 מטר.

הרישיון ניתן לתקופה של 66 חודשים, אשר ילווה את בעל הרישיון בהליכי התכנון וגיוס ההון ועד לסיום הקמת המתקן בפועל. האתר בעמק הבכא הינו עמק רחב ידיים בגובה 1000 מטרים מעל פני הים, בעל צביון כפרי פתוח המשמש בחלקו כיום לצרכי חקלאות.

בשלב השני של הפרויקט, מבקש היזם להרחיב את החווה ב-6 טורבינות נוספות (הממוקמות על אדמות המנהל) כך שסה"כ בטכנולוגיות אנרגיית הרוח העכשווית, ניתן להפיק בו כ-280 מליון קוט"ש בשנה, המספקים את תצרוכת החשמל השנתית של כ-40,000 בתי אב בישראל.

הרשות צופה כי היזמות בתחום אנרגיית רוח, אשר התקדמה באיטיות בשנים האחרונות תעבור שינוי חיובי לאחר אישור תוכנית מתאר ארצית תמ''א 10/ד/12 המאפשרת קידום סטאטוטורי מהיר בהליכי התכנון. הרשות רואה חשיבות בשימוש במגוון אנרגיות מתחדשות שייצרו אנרגיה באופן משלים במשק החשמל הישראלי מסוגים שונים: רוח, שמש, ביו-מסה וביו-גז.

יצויין, כי החלטת הממשלה קבעו מכסה של 800 מגה ואט לטכנולוגיית רוח, וכי בפני הרשות לחשמל מונחים פרויקטים נוספים בהיקפים של מאות מגוואטים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה