האם הורה מיועד זכאי לשעות בדיקה בתשלום במהלך הריונה של האם הפונדקאית?

האם הורה מיועד יהיה זכאי ללוות את האם הפונדקאית לבדיקות במהלך הריונה ולקבל על כך תשלום מלא כחלק משעות בדיקה לעובדת בהיריון? תשובה מאת עו"ד אילנית מילוא
הריון, צילום: Getty images Israel
סעיף 7 (ה) לחוק עבודת נשים, התשי"ד- 1954 (להלן:"חוק עבודת נשים") קובע, כי עובדת רשאית להעדר מעבודתה, ללא ניכוי משכר עבודתה, לשם פיקוח רפואי במשך חודשי ההיריון ובדיקות רפואיות שגרתיות הקשורות בהריון, הנעשים על ידי רופא נשים, או הנעשים בתחנה לבריאות האם והילד, לרבות בדיקות שגרתיות הנערכות מחוץ לתחנה על פי הפניית התחנה (להלן: "שעות בדיקה").
על פי הוראות חוק עבודת נשים, תקופת ההיעדרות מהעבודה לצורך שעות בדיקה לא תעלה על אחת מאלה:
א.לגבי אישה העובדת שבוע עבודה מלא, כנהוג במקום עבודתה, יותר מארבע שעות ביום - 40 שעות במשך חודשי הריונה.
ב.לגבי אישה העובדת שבוע עבודה מלא, כנהוג במקום עבודתה, עד ארבע שעות ביום - 20 שעות במשך חודשי הריונה.
לאור האמור לעיל, ניתן לראות כי הזכאות לשעות בדיקה קמה לעובדת שהינה בהריון, כלומר, לאם הפונדקאית ולא להורה המיועד.
יודגש, כי סעיף 9ג לחוק עבודת נשים הדן בזכויות הורים מיועדים לא הכיל את הוראות סעיף 7 (ה) על הורים מיועדים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה