האם חופשת לידה מהווה תקופת אכשרה לצורך הזכאות לדמי אבטלה?

עובדת בחופשת לידה מקבלת דמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי. העובדת מעוניינת לדעת האם תקופה זו תהווה חלק מתקופת האכשרה לצורך זכאותה לקבלת דמי אבטלה בעתיד? תשובה מאת עו"ד מורן טימן גוגול
(Getty images Israel)
סעיף 161 (א) לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), התשנ"ה-1995 (להלן: "חוק הביטוח הלאומי") קובע, כי לצורך קבלת דמי אבטלה יש להשלים תקופת אכשרה של 12 חודשים לפחות, שבעדם שולמו דמי ביטוח אבטלה בתוך 18 החודשים שקדמו לתחילת תקופת האבטלה.
כמו כן, עבודה בחלק מהחודש נחשבת לחודש עבודה מלא. כלומר, אפילו יום עבודה אחד בחודש ייחשב כחודש עבודה בחישוב תקופת האכשרה.
בסעיף 162 (3) לחוק הביטוח הלאומי נקבע, כי בתקופת האכשרה תיכלל היעדרות מעבודה לפי סעיפים 6 ו- 7 לחוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 לפי מספר חודשי ההיעדרות.
לפיכך, בתקופת האכשרה לצורך הזכאות לקבלת דמי אבטלה, תיכלל בין היתר התקופה שבעדה שולמו דמי לידה.
יודגש, כי גם החודשיים הראשונים של החופשה ללא תשלום בהם חייב המעסיק בתשלום דמי ביטוח בעד העובדת יילקחו בחשבון לצורך תקופת האכשרה לדמי אבטלה.

המשיבה – מומחית לדיני עבודה. המחלקה המשפטית "כל עובד", חברת חשבים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה