עובדי מחשוב לעניין חוק העסקת עובדים ע"י קבלני כח אדם

אבי עובד כאיש מחשבים בחברת היי-טק מטעם חברת כח-אדם, מזה 8.5 חודשים. אבי פנה למעסיקו בחברת ההיי-טק ואמר לו, כי בתום תשעה חודשים עליו לקלוט אותו כעובד מן המניין בחברה. האם אכן צודק אבי ובתום תשעת החודשים, יחשב כעובד בחברה או שמא יישאר עובד כח אדם? תשובה מאת עו"ד עדי ויינשטיין בן-ארי
(קרדיט: Getty images Israel)
לא, אבי טועה.
סעיף 12א' (א) לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם, התשנ"ו-1996 (להלן:"חוק קבלני כח אדם") שנכנס לתוקף ביום 1/1/2008 קובע, כי עובד של קבלן כוח אדם ייחשב כעובד של המעסיק בפועל, שאצלו הוא מועסק, בתום תשעה חודשים רצופים של העסקה אצל אותו מעסיק בפועל.
לעומת זאת, בסעיף 13א לחוק קבלני כח אדם נקבע, כי על עובדי מחשוב לא חלה הוראת הקליטה בתום תשעה חודשים.
יודגש, כי חוק קבלני כח אדם מגדיר עובדי מחשוב כעובדי תחזוקה, פיתוח והטמעה של מערכות מחשוב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה