פטור ממס שבח בהעברת דירת מגורים ללא תמורה לקרוב משפחה

רו"ח ומשפטן יובל אבוחצירא

האם העברת דירת מגורים בין בני משפחה ללא תמורה כאשר יש דירת מגורים נוספת חייבת במס שבח?
פטור ממס שבח בהעברת דירת מגורים ללא תמורה לקרוב משפחה

שאלה:
------------


השאלה: האם העברת דירת מגורים בין בני משפחה ללא תמורה כאשר יש דירת מגורים נוספת חייבת במס שבח?
תשובה:
------------
על פי סעיף 62 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963 (להלן: "החוק") העברת דירת מגורים ללא תמורה (הכוונה למתנה למשל) מיחיד לקרוב משפחה - היא מכירה הפטורה ממס שבח בעת העברת דירת המגורים.
לעניין זה "קרוב" מוגדר בסעיף 1 לחוק על פי הרשימה הבאה (והכול ביחס ליחיד המעביר): בן זוג, הורים, הורי הורים, ילדים (לרבות בני הזוג של הילדים), אחים ואחיות ובני זוגם.
נוסף על כך, הקרוב שקיבל את דירת המגורים במתנה חייב לשלם מס רכישה. גם כאן המחוקק מעניק הטבה במס הרכישה - על פי תקנה 20 לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה)(מס רכישה), התשל"ה-1974, על הרוכש לשלם 1/3 מסכום מס הרכישה הרגיל שחל עליו בעת הרכישה, אם חל.

המשיב - ממשרד ארצי, חיבה את אלמקייס פתרונות מיסוי בע"מ

התשובות אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין המומחים המשיבים או המערכת אחראים לתוצאות השימוש בהן


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה