קליטת עובד קבלן כוח אדם אצל המעסיק בפועל כעבור 9 חודשים

יוסי עבד כשכיר בחברת כוח אדם במשך 9 חודשים. האם המעסיק בפועל חייב לקלוט את יוסי לאחר פרק זמן זה? תשובה מאת עו"ד אילנית מילוא
(יח"צ, ינאי יחיאל)
סעיף 12א' (א) לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם, התשנ"ו-1996 שנכנס לתוקף ביום 1/1/2008 קובע, כי עובד של קבלן כוח אדם ייחשב כעובד של המעסיק בפועל, שאצלו הוא מועסק, בתום תשעה חודשים רצופים של העסקה אצל אותו מעסיק בפועל.
לעניין סעיף זה, רואים רציפות בעבודה גם אם קיימת הפסקה לתקופה שאינה עולה על 9 חודשים. שר התמ"ת רשאי להתיר, במקרים חריגים, הארכת התקופה האמורה, ובלבד שתקופת ההעסקה הכוללת אצל אותו מעסיק בפועל לא תעלה על 15 חודשים.
לאור האמור לעיל, במידה והמעסיק בפועל מעוניין בהמשך עבודתו של יוסי הוא מחויב לקלוט את יוסי בתום תשעת החודשים, וזאת כל עוד לא קיבל היתר משר התמ"ת להאריך את התקופה האמורה עד 15 חודשים מתחילת עבודתו.
בפס"ד של ביה"ד הארצי לעבודה נקבע, כי מעסיק בפועל רשאי להפסיק העסקתם של עובדי קבלן בסמוך לסיום תשעה חודשים כדי להימנע מקליטתם כעובדים מן המניין (ע"ע 472/09 זוהר גולן ואח' נ' 1. או.אר.אס משאבי אנוש בע"מ 2. רשות השידור, מיום 12/9/2010).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה