Bizportal מתחדש: השקנו 'מדור קרנות נאמנות' משודרג, הנה המדריך

הכתבה השנייה בסדרה עוסקת במדור הקרנות, שם תמצאו את כל המידע הדרוש כדי שתוכלו לייעץ למנהל התיקים שלכם על קרנות הנאמנות שמתאימות לכם
 |  (7)
מדור קרנות נאמנות, צילום: BIZPORTAL
בחודשים האחרונים עבר אתר Bizportal מהפכה. מלבד דף הבית שמתעדכן באופן שוטף עם חדשות בזמן אמת, עבר האתר שדרוג של ממש בעמודים הפנימיים, בעמודי הציטוט ובמדורים. השינויים המתקדמים מאפשרים לגולשים נגישות למידע רב יותר ובצורה ידידותית למשתמש.

לאחרונה התחלנו בסדרת כתבות, שהן למעשה 'מדריך' למשתמש באתר Bizportal. הכתבות יאפשרו לכם הקוראים למקסם את התועלת מהעמודים השונים של האתר - מרביתם הגדול חדשים. אז אם חיפשתם כלים ידידותיים למשתמש מצד אחד, ומתקדמים שיאפשרו לכם למצוא את המידע הדרוש מצד שני - הנה לכם 'המדריך' - כתבה שניה בסידרה.

אז מה חדש במדור קרנות ב-Bizportal?

לחצו על תווית קרנות נאמנות בראש עמוד הבית. לחיצה על הקישור תוביל לעמוד הראשי של המדור. מדור הקרנות מורכב מהעמוד הראשי, בו מצויים כלי חיפוש שנפרט עליהם בהמשך, וממנו תוכלו להגיע לעמוד של הקרן הספציפית שחיפשתם.

הכלי הראשון שתראו בעמוד הראשי במדור קרנות הוא מנוע החיפוש. כשתרצו לחפש קרן מסויימת תוכלו לעשות זאת בכמה אופנים: חיפוש לפי שם או מספר (אם אתם יודעים את מספר הקרן), חיפוש לפי מנהל הקרן (כלומר בית ההשקעות המנהל ומשווק את הקרן), וחיפוש לפי 'סיווג על' כמו אג"ח כללי/קונצרני/ממשלתי, מניות בארץ, מניות בחו"ל, ועוד. מומלץ ביותר לבחור באופציה של חיפוש מתקדם המאפשרת כלי מדויק עוד יותר לחיפוש הקרן.
עמוד הבית של מדור קרנות נאמנות
עמוד הבית של מדור קרנות נאמנות

שני כלים חדשים ושימושיים במיוחד שנוספו לאתר הם מחשבון התשואה וכלי ההשוואה בין קרנות נאמנות , שזמינים שניהם בצד שמאל של העמוד הראשי במדור. מחשבון תשואה , כשמו כן הוא, מחשב את תשואת הקרן שנבחרה בזמן שנבחר. לדוגמא: אם החזקתי בקרן "אקסלנס BBB עד A" מהראשון בינואר 2012 ועד ה-30 במרץ 2013, אזין את התאריכים במקום המתאים ואלחץ "חשב". ניתן לראותך בקלות בצד שמאל של שורת התוצאות את התשואה המחושבת לתקופה - 15.25%.
מחשבון התשואה
מחשבון התשואה

בכלי השוואה בין קרנות נאמנות , שנמצא מתחת למחשבון התשואה מצד שמאל בעמוד הראשי במדור, תוכלו להשוות את ביצועי קרנות נאמנות שונות, באמצעות גרף הניתן לגרירה וטבלה אינפורמטיבית. למנויי האתר אפשרות להוסיף את קרן הנאמנות לתיקם האישי בלחיצת כפתור מעמוד זה. ניתן להשוות עד 5 קרנות שונות, מה שיוצר כלי חשוב למי שמתלבט בין אפיקי השקעה שונים או בין מנהלי קרנות שונים.
עמוד ההשוואה בין קרנות נאמנות
עמוד ההשוואה בין קרנות נאמנות


כל כלי הניתוח שתצטרכו לעקוב אחר קרן הנאמנות שלכם - במקום אחד

בהמשך העמוד הראשי במדור, תוכלו למצוא טבלה המרכזת את התשואות הבולטות בין כל הקרנות, שמראה את העליות והירידות הבולטות לפי חתך יומי, חודשי, או שנתי. ניתן גם לסנן את הקרנות המוצגות לפי אפיק ההשקעה. כמובן שעל ידי לחיצה על שם הקרן מתון הרשימה תגיעו לעמוד הקרן, בו תראו את כל המידע במפורט. בגלילה מטה בעמוד, תמצאו טבלה המרכזת את כל מנהלי הקרנות בארץ ונתונים כלליים של היקף הנכסים המוחזקים על ידי מנהל הקרן, נתח השוק, כמות היצירות (או הפדיונות) החודשית וכמות היצירות השנתית.

את הפדיונות והיצירות חילקנו לכם בשלוש הטבלאות הבאות. בטבלת היצירות לפי אפיקי השקעה תוכלו לראות באיזה אפיק בחרו רוב המשקיעים בחודש האחרון, ומה היקף הנכסים בכל אחד מהאפיקים בכל הקרנות יחד. בטבלת הפדיונות ניתן לראות מאיזה אפיק ברחו המשקיעים כמו מאש. כמובן שניתן ללחוץ על כל אחד מהאפיקים שמופיעים כדי למצוא את רשימת הקרנות באפיק זה. הטבלה השלישית בחלק זה אפשר למצוא את 5 הקרנות שמשכו הכי הרבה משקיעים בחודש האחרון, מכל האפיקים, ולחילופין את 5 הקרנות עם הכי הרבה פדיונות. גם כאן, ניתן ללחוץ על כל אחת מהקרנות המופיעות ברשימה ולהגיע לעמוד הקרן הספציפית, שם תמצאו מידע מפורט עוד יותר.
חילקנו לכם את הפדיונות והיצירות
חילקנו לכם את הפדיונות והיצירות

הטבלה האחרונה בעמוד הראשי במדור מרכזת את המניות הכי פופולריות בקרנות הנאמנות. הטבלה מציגה את עשרת המניות המוחזקות ביותר על ידי הקרנות, עם שווי ההחזקות הכולל ושיעור ההחזקה מתוך הון החברה.

כמו להיות מנהל תיקים מהמחשב הביתי - עמוד המבט הכללי

כשתבחרו מתוך כלי החיפוש או מעמוד המדור את הקרן שמתאימה לכן, תגיעו לעמוד המבט הכללי של הקרן . בדומה לעמודי ציטוט המניות, בראש העמוד תראו את ביצועי המדד היומיים על יד מחיר הקנייה, ואת הביצועים לחודש האחרון ולשנה בשורה מתחת. עמוד המבט הכללי מהווה מעין 'מבט על', בו תמצאו את המידע הכללי אודות הקרן, ועל ידי לחיצה על כל אחד מהטאבים בראש העמוד, תגיעו למידע המפורט.

נתוני המפתח לקרן הנאמנות מופיעים מיד לאחר מכן - נתונים שחשובים למשקיע כמו מעמד המס של הקרן (פטורה או לא), שיעור דמי הניהול ודמי הנאמנות, מיהו מנהל הקרן ומיהו הנאמן, עד איזו שעה ניתן להעביר הוראות, ואם קיימים שיעור הוספה ו/או עמלות הפצה. מתחת לנתוני המפתח מופיעים צמד שעונים המראים בצורה ידידותית את רמת החשיפה למניות ורמת החשיפה למט"ח, כך שאוהבי הסיכון ביניכם יוכלו לראות מיד את פרופיל החשיפה של הקרן. כמובן שהוספנו את ביצועי הקרן לאורך זמן על גרף אינטרקטיבי.
מבט כללי בעמוד הקרן
מבט כללי בעמוד הקרן

בגלילה במורד העמוד תגיעו לגרף עוגה המתאר את הרכב נכסי הקרן לפי אפיקים. בגרף זה תוכלו לראות באופן ברור כמה אחוזים מתוך הקרן מיועדת לאג"ח, צמוד מדד, מניות ונגזרים ועוד, פשוט על ידי מעבר עם הסמן על גבי החלק הרלוונטי בעוגה.
הרכב נכסי הקרן
הרכב נכסי הקרן

מיד לאחר מכן תמצאו את נתוני הגיוסים והפדיונות לקרן שנבחרה, לפי חתך חודשי או שנתי. בהמשך העמוד ניתן לראות את האחזקות הבולטות בקרן, כלומר רשימה של ניירות הערך והפקדונות, בסדר יורד של אחוז ההחזקה. בלחיצה על התגית 'לרשימה מלאה' תגיעו לעמוד האחזקות, שם תמצאו את הרשימה המלאה של ניירות הערך בקרן.

העמוד ממשיך עם סקירות רלוונטיות, שנותנות לכם מידע רלוונטי ובזמן אמת על המגמות בשוק, החברות הרלוונטיות, מניות עם עליות או ירידות בולטות, ועוד. כמובן שאת הסקירות כותבים טובי הכתבים בדסק החדשות באתר, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל המידע הנחוץ.

לאורך כל העמוד תמצאו את השדרה השמאלית של עמוד הציטוט, בה תראו קרנות נוספות באותו אפיק להשוואה, חיפוש ניירות ערך, וכניסה לעמודי הפורומים של 'דיבורסה'.

'המדריך' מציג: ניתוח מעמיק של ביצועי הקרן, בעמוד הביצועים והגרפים

בלחיצה על הטאב 'ביצועים' בראש עמוד המבט הכללי תגיעו לעמוד ביצועי הקרן. העמוד מאפשר לבצע ניתוח של הקרן שבחרתם לפי תשואות עבר, לבצע תחזית בעזרת מדדי סיכון שונים, וגם לראות מגמות בשנה האחרונה.

בראש עמוד הביצועים תמצאו את טבלת התשואות. הטבלה מפרטת, ללא חיפוש נוסף, את תשואת הקרן בחתכי זמן שונים, באופן המאפשר לבצע ניתוח ביצועים מהיר. הטבלה מאפשרת גם לבצע השוואה לממוצע הקרנות הדומות, וגם למדד הרלוונטי. כך לדוגמא, את הקרן 'אג"ח המרה וקונצרני' של הראל פיא הטבלה משווה לממוצע הענף ולמדד הקונצרני הכללי.

מיד לאחר מכן ניתן 2 כלים שנותנים ערך מוסף למשקיע - מדדי סיכון והתפלגות נייר ערך. טבלת מדדי הסיכון מציגה שלושה מדדים: אחוז סטיית התקן, מדד שארפ ומדד טריינר, המציגים את רמת הסיכון של הקרן, והאם התשואה בקרן נעשתה בעזרת החלטת השקעה נבונה או נטילת סיכון גבוה. אלו מדדים המאפשרים השוואה ברורה של התשואה לעומת קרן עם רמת סיכון דומה, או השוואת רמת הסיכון לעומת קרן עם תשואה דומה.

התפלגות נייר הערך מוצגת באמצעות גרף עוגה, המראה את אחוז ימי העליות, הירידות, והימים ללא שינוי בשנה החולפת. זהו כלי משלים לטבלת התשואות.
עמוד הביצועים
עמוד הביצועים

בגלילה מטה תמצאו גרף המאפשר השוואה בין ביצועי הקרן שבחרתם לעוד 4 קרנות שונות, לאורך חמש השנים האחרונות. הגרף מציג בצורה ברורה וידידותית את ההשוואה בין הקרנות, כך שאם התלבטתם בבחירה בין מספר קרנות בעבר, עכשיו תוכלו להחליט בלי בעיה.

בלחיצה על הטאב 'גרפים' בראש העמוד תגיעו ל עמוד הגרף האינטרקטיבי , המאפשר בנוסף להצגת תשואת הקרן לאורך זמן, גם השוואה בין 4 קרנות שונות על פני זמן. לא רק קרנות תוכלו להשוות כאן, אלא גם מדדים וביצועי ניירות ערך שונים. זהו הכלי הטוב ביותר להשוות את ביצועי הקרן לעומת השוק.

כל מה שרציתם לדעת על מרכיבי הקרן שלכם - בעמוד האחזקות

על מנת להבטיח שקיפות ובהירות למחזיקי הקרנות, יצרנו את עמוד האחזקות . בראש העמוד מוצג גרף עוגה המראה את ריכוז החזקות הקרן לפי סוגים, כמו אג"ח ממשלתי, פקדונות בבנקים, תעודות סל, ועוד. לגרף מצורפת טבלה המפרטת את כמות נירות הערך, ואת השווי במיליוני שקלים. בהמשך העמוד ניתן למצוא את הרשימה המפורטת של כל החזקות הקרן, מסודרת לפי שיעור ההחזקה מתוך הקרן כולה, מה שמבטיח שתדעו תמיד ממה מורכבת הקרן שבחרתם.

בעמוד גיוסים ופקדונות אפשר לראות כמה התקדמה הקרן מבחינת גיוסים, או לחילופין נסגה לאחור, בחודשים האחרונים. בראש העמוד תמצאו את הצבירה במיליוני שקלים בחודש האחרון ובשנה האחרונה, יחד עם שיעור השינוי בתקופה. אם הקרן גייסה עוד 5 מיליון שקלים בחודש האחרון, יופיע 5 בירוק, ואילו 5 אדום יצביע על פדיון של 5 מיליון שקלים.

הטבלה הבאה בעמוד מציגה את היקף נכסי הקרן במיליוני שקלים, על פני 12 החודשים האחרונים. את מגמת הצבירה ניתן לראות בקלות בגרף העמודות המצורף.
היקף נכסי הקרן - טבלה וגרף
היקף נכסי הקרן - טבלה וגרף

במורד העמוד מוצגת טבלת הגיוסים והפדיונות לקרן לאורך 12 החודשים האחרונים. מהטבלה והגרף המצורף אליה ניתן לבחון את גיוסי הקרן מהציבור בחודשים אלה, מה שמסביר את מידת המשיכה של הציבור לאפיק זה. לדוגמא, קרן המחזיקה בשיעור גבוה של אג"ח חו"ל תראה גיוסים גבוהים בזמן עלייה בתשואות בשווקי העולם, ופדיונות גבוהים בעת נפילות השווקים.

בעמוד הסקירות תוכלו לעבור על הסקירות היומיות הרלוונטיות לקרן, וגם כתבות רלוונטיות נוספות העוסקות בהחזקות הקרן. הכתבות נותנות עוד ערך מוסף לקורא, בדמות דיעות כלכלנים, אנליסטים ואנשי ציבור. באמצעות הסקירות בעמוד אפשר להישאר מעודכנים תמיד בכל מה שקורה בקרנות הנאמנות שלכם.

בנוסף, כאן תמצאו את עדכוני BizTV הרלוונטיים למדור הקרנות, הנותנים דעות נוספות והמלצות להשקעה. הסקירות מתעדכנות בהתאם להתרחשויות בשוק, ונותנות נופך נוסף לחדשות בגזרת הקרנות.

עמוד פרופיל המנהל מציג את פרטי הקרן המנהלת, כולל נתח השוק, סך הנכסים בקרן, וגם פרטי התקשרות כדי שתמיד תשמרו על קשר עם מנהל הקרן שלכם. בנוסף, בעמוד זה מצורפת רשימת כל הקרנות המנוהלות על ידי מנהל הקרן שבחרתם, מסודרת לפי היקף הנכסים.

הטאב האחרון בעמוד הציטוט של הקרן הוא עמוד דיבידנדים+ , המציג אירועי דיבידנדים בקרן במידה והיו. כמובן שלא כל קרן נאמנות מחלקת דיבידנדים, ולכן עמוד זה רלוונטי לקרנות מסוימות בלבד.

לכתבה הראשונה בסדרה: עמוד ציטוט המניה המשודרג

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מגיב 2 צודק הכול עולה מאוד לאט. בניגוד לאתרים אחרים
  יגאל 19/06/2013 21:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וחבל כי האתר שלכם מעולה. מקווה שתמצאו פתרון לכך.
  סגור
 • 4.
  בכלל לא ידידותי
  רף 19/06/2013 19:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  רוב רובם של הגולשים מבקשים להתעדכן בביצועי הקרנות מדי ערב.והנה ,מתברר שהשידרוג הזה עשה להם עוול:הוא הפך להיות מסורבל ופחות ידידותי. אני לא מצליח להבין מדוע לא השארתם את הקטע הזה כמו שהיה(הוא היה מעולה)
  סגור
 • 3.
  עמודת מדד שארפ
  שמעון 19/06/2013 12:10
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מדוע בוטלה עמודת מדד שארפ - עמודה חשובה מאוד לבחירת קרן !!!
  סגור
 • עמודת מדד שארפ- נוסיף בקרוב
  maayanbiz 19/06/2013 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שמעון, אני מתעדים להוסיף את העמודה של מדד שארפ לעמודי חיפוש והשוואה של קרנות נאמנות בזמן הקרוב.
  סגור
 • 2.
  טוב שאתם מתחדשים אך יש בעיה אחת והיא
  shlomog 19/06/2013 11:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמרוב פרסומות שהכנסתם לכל פינה באתר כל דף עולה מאוד לאט ומוציא את החשק לגלוש באתרכם. בנוסף גם כשאני כבר קורא איזו כתבה אז כל הזמן העמוד עולה ויורד כל פעם שאיזו פרסומת נדחפת בכוח לתוך העמוד ואז אני מאבד את השורה שאותה כרגע קראתי. כמו המגיב שכתב לפניי, גם אני קראתי רק את אתר ביזפורטל אך כעת אני קורא בו פחות ופחות ומחפש את המידע שאני זקוק לו באתרים אחרים.
  סגור
 • 1.
  פגמתם קשות חוויית הגלישה בביזפורטל
  פחות גולש בביזפורטל 19/06/2013 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 2
  זה לא עניין של לא מכיר/רגיל ולכן לא טוב, אלא שהשידרוגים שלכם רק פוגמים בקלות קבלת נתונים המתקבלים ונגישותם וגם פעמים רבות הנתונים מתייחסים עדיין לנתוני יום האתמול. לאור זאת, אני גולש בעיקר באתרים אחרים, בעבר הלא רחוק כמעט רק בביזפורטל.לא נהנה ולא נוח!! יש לי דוגמאות רבות ואם תחפצו לשמוע תשאירו מייל ואצור קשר
  סגור
 • avi@bizportal.co.il (ל"ת)
  אבי בגס - אשמח לשמוע 19/06/2013 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור