לפני ההשבעה: סילבן שלום ימונה לשר האנרגיה, שטייניץ עם תפקיד זוטר

המחלוקת בין השרים על תיק האנרגיה והמים הגיעה לסיומה כידו של שלום הייתה על העליונה. שטייניץ ימונה לשר האסטרגיה ויחסים בינלאומיים
 |  (8)
יובל שטייניץ
הממשלה ה-33, או ממשלת נתניהו השלישית, צפויה לצאת לדרכה היום (ב'), זאת לאחר שהושגה הסכמה לפנות בוקר בין שרי מפלגת השלטון "הליכוד ביתנו", ד"ר יובל שטייניץ שכיהן כשר האוצר בממשלה היוצאת וסילבן שלום, שכיהן כשר לפיתוח הנגב והגליל. המחלוקת בין הניצים הייתה על תיק התשתיות הלאומיות (או תיק האנרגיה והמים), ובסופו של יום ידו של שלום הייתה על העליונה, ואילו שטייניץ נדחק הצידה לתפקיד שר זוטר יחסית.

אתמול ערך ראש הממשלה פגישות מרתוניות עם נציגי מפלגת השלטון, בהן בישר להם על תפקידהם בממשלה. אולם, פגישתו של נתניהו עם שלום התארכה מעבר למשוער, זאת לאחר שהאחרון סירב לקבל את תיק הנגב והגליל בלבד, ודרש בנוסף את תיק האנרגיה והמים, אשר יועד בתחילה לשר האוצר שטייניץ.

בסופו של יום, שטייניץ נדחק מממשרד האוצר, שהינו אחד מן התפקידים המשפיעים והחשובים בממשלה לטובת תפקיד שר זוטר יחסית, דווקא לאחר שזכה לשבחים מצידו של יו"ר ועדת הכספים משה גפני ונגיד פרופ' סטנלי פישר על מדיניותו הכלכלית המרוסנת. במסגרת תפקידו כשר ליחסים בינלאומיים, שטייניץ ייצג את ישראל בנושאים אסטרטגיים ומדיניים במוסדות בינ"ל, יוביל את הדיאלוג האסטרטגי עם ארה"ב ויהיה מופקד על שירותי המודיעין ויכהן גם כיו"ר הועדה לאנרגיה אטומית.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  ועדיין הוא חייב לנו על ששינסקי והגרעון הענק שהשאיר
  zur5 18/03/2013 11:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שום תיק לא מתאים לו צריך לשלוח אותו הביתה וכמה שיותר מהר.
  סגור
 • 7.
  אחרי כל לילה יש שחר
  נותן בראש 18/03/2013 11:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  טוב שהלך ....אולי הוא פילוסוף אבל באנרגיה ובראייה אסטרטגית אין לו מושג.....נמאס כבר מהשיטה שראש ממשלה ממנה לא לפי כישורים אלא אלא לפי הקשרים הטובים איתו....אולי סילבן ייתן קצת אור למשרד האנרגיה אחרי החשוך שהיה שם
  סגור
 • 6.
  מזל טוב לסילבן שר האנרגיה
  ממשקיע בקטנה 18/03/2013 11:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ראשית כל ברצוני לאחל לך חג פסח כשר ושמח ומזל טוב על התפקיד החדש שקיבלת בממשלה ה-33 של מדינת ישראל שר האנרגיה והמים זה תיק חשוב מאוד לנוכח ההתפתחויות שמסביב למדינתנו הקטנה והעצמאות שלנו בתחום זה. אתה בטח מכיר טוב מאוד את הטיקונים הגדולים נוחי,תשובה,סולטן יש להם לא מעט רשיונות של חיפושי גז בים,חלקם הצליחו יותר וחלקם הצליחו פחות אתה יודע לפעמיים צריך גם קצת מזל בחיים!!! כפי שאתה יודע ובטח שמעת על זה ישראל מייבאת את הנפט שלה וזה עולה לא מעט כסף,כמובן שהאזרח הקטן נושא בנטל זה, אבל מה אפשר לעשות אתה שואל אנחנו לא סעודייה ואתה צודק!!! קיימת חברה קטנה ומעט הזוייה שיש ברשותה שדה נפט ביבשה לא בים כמו לגדולים ביבשה והיא מפיקה כבר תקופה לא קצרה נפט איכותי וטוב ומוכרת אותו,כן כן מוכרת אותו!!! אתה יודע מדינת ישראל מומחית בביורוקרטיה ומה לעשות גם החברה הזו נפלה על הבירוקרטיה והמתינה לא מעט זמן עד שקיבלה אישור ל-3 קידוחים כשר האנרגיה הבא של מדינת ישראל אתה צריך לדעת את הדברים ואם אפשר לקדם את הפרויקט הזה כמה שאפשר כי בסופו של דבר מדינת ישראל רק תרוויח מזה בלא מעט תחומים אם לא הזכרתי לחברה קוראים גיבעו
  סגור
 • 5.
  הבנק אישר לי מימון הגדלת עסק ענקית
  יצרן תרופה נגד בחילה 18/03/2013 10:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  על פי רשימת השרים בלבד.גם אמרו לי שחוטבלי,מירי רגב וגילה גמליאל היו נותנות לתכנית נקודות נוספות. ריבלין בגין מרידור תברחו מהר.אתם שותפים עם נוער הגבעות והמשפחות שלכם מתבזות ויתבזו הרבה יותר עם חוקים אנטי דמוקרטיים ועם המילירדים שיועברו לנוער הגבעות.
  סגור
 • 4.
  ביבי ושטייניץ נענשו על ניצול מעמד הבניים ועצירת פרוייקט
  דור 18/03/2013 10:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תמר ולוייתן ובכך גרמו לעלית מחירים כללית שהחלה מעלית מחירי החשמל.
  סגור
 • 3.
  כולם.......
  שכחו 18/03/2013 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שסיבן היה פעם שר/סר אוצר לא כן ?!
  סגור
 • 2.
  הזדמנות לסילוון לפתח את הנגב והגליל ע"י הזרמת גז זול
  מנהיג המהפכה 18/03/2013 10:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הזדמנות לסילוון לפתח את הנגב והגליל ע"י הזרמת גז זול צעד זה המנוגד לאינטרסים המיידיים של בעלי בתי הזיקוק ובעלי חברות הדלק יגדיל את התוצר הלאומי בעשרות אחוזים .
  סגור
 • 1.
  ברוך השם שנפטרנו ממנו (ל"ת)
  ברוך 18/03/2013 09:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור