זעם בנתב"ג: "סגירת אחת מנותנות שירותי הקרקע תגרום לעלייה במחירים"

בתחילת פברואר החליטו ברשות שדות התעופה לסגור שתיים מתוך שלושת החברות שאחראיות על שירותי הקרקע בשדה התעופה בן גוריון. "סגירת איירוהנדלינג צפויה לגרום לאי סדר"
 |  (5)
שדה תעופה
בתחילת פברואר החליטו ברשות שדות התעופה לסגור שתיים מתוך שלושת החברות שאחראיות על שירותי הקרקע בשדה התעופה בן גוריון תוך טענה שהדבר יוזיל את מחירי הטיסות.

במכרז נקבע כי חברת איירוהנדלינג, הנותנת שירותי קרקע לחברות רבות כגון איברייה, היא זאת שתסגר. משמעות הדבר שהחל מפברואר, ל-250 מעובדי החברה לא יהיה מקום עבודה. "סגירת החברה מגיעה בזמן קריטי של עונת התיירות וצפויה לגרום לאי סדר בנמל בשיא העונה עד להתארגנות מחודשת של החברות הפועלות בתחום", נאמר בהודעה שנמסרה מטעם החברה.

עוד נטען מטעם החברה כי עקב סגירתה תתבצע פגיעה באיכות שירותי הקרקע, והדבר יגרום לעליית מחירים אשר תגולגל ישירות על הצרכנים. יש לציין כי במרבית המדינות בעולם מרחיבים את כמות החברות המשרתות-ולא מצמצמים.

גם במכתב ששיגר היום מנכ"ל איגוד המלונות בישראל שמואל צוראל למנכ"ל משרד התיירות נועז בר ניר נכתב כי: "צעדיה של הרשות יצמצמו התחרות במקום להגדילה, ובכך קיימת סכנה רבה לייקור התעריפים למשתמש ,כל זאת ערב גידול צפוי בבקשי התנועה האווירית לישראל".

משה מגאר, סמנכ"ל תחזוקה וחוזים בחברת איירוהנדלינג: "מדובר בהחלטה שרירותית ודמגוגית שהתקבלה ללא כל הצדקה או היגיון כלכלי. המכרז אליו יצאה הרשות הינו למטרות רווח בלבד וכל טענות הרשות על התייעלות ושיפור השירות הינן תמוהות".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מכרז ללא כל הגיון
  עובד לשעבר שאיכפת לו 15/03/2013 00:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המכרז אליו יצאה הרשות הינו למטרות רווח בלבד וכל טענות הרשות על התייעלות ושיפור השירות הינן תמוהות
  סגור
 • 4.
  נוווווו ואין מי שמסוגל למנוע את זה ולעמוד מול הרשות ה
  משה 14/03/2013 23:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המושחתת!! חובה התערבות משפטית, מדינית, ממשלטית ולעצור את נוכלות!! מ אכפת להם - עובדי הרשות עם משכורות ענק וים בונוסים ואין על כך פיקוח. חג שמח!
  סגור
 • 3.
  במה הרשות מתעסקת
  לא יאמן 14/03/2013 22:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין מילים
  סגור
 • 2.
  סתם שולחים עובדים הביתה (ל"ת)
  אטימות 14/03/2013 22:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אין שום סיבה
  שניר 14/03/2013 21:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אין שום סיבה להורדת מספר החברות המשתתפות במכרז, דבר שמביא חברה ותיקה, אשר נתנה שירות במשך מספר שנים לא קטן, למצוא עצמה מחוץ למכרז.
  סגור