פרס: "אתגר חברי הכנסת החדשים - היענות לציפיות העם לתיקון חברתי"

כך אמר נשיא המדינה בטקס השבעת הכנסת ה-19. "ארצות הברית היא המדינה המסוגלת לשים קץ לאיום האירני"
 |  (1)
נשיא המדינה שמעון פרס
"עיני הציבור נשואות אליכם חברי הכנסת בציפייה שתהיו שליחיו הנאמנים ליצור עתיד טוב יותר", כך אמר נשיא המדינה שמעון פרס בהשבעת הכנסת ה-19. "בפנינו ניצבים אתגרים כבדים העלולים להתגלות כאיומים קיומיים או עשויים להביא הזדמנויות חדשות. עלינו לראות פנימה ולצפות החוצה, בעין בוחנת. ישראל היא אי באוקיינוס סוער, עליה להגן על האי בבדידותו, ולפעול להרגעת האוקיינוס בזעמו".

פרס התייחס למצבה הכלכלי של המדינה וקרא לחברי הבית "להירתם למאמץ משותף לרסן הגירעון ולשוב לצמיחה. האתגר הגדול העומד בפניכם, חברי הכנסת הוא בהיענות לציפיית העם לתיקון חברתי. השמעתם התחייבות, כמעט פה אחד, שהכנסת הזו תהא החברתית ביותר שידענו, שתגשרו על הפער בין יודעי השפע לבין נפגעי המחסור, לשוויון בחלוקת הנטל. אין להשלים עם מציאות שבה 900,000 ילדים מקופחים במזון ורבבות מקופחים בהשכלה."

"אירן מאיימת על עצמאותן של מדינות ערב ועל בטחוננו, בראשה עומדות אייטולות השואפת ליצור הגמוניה אירנית במזרח התיכון", אמר פרס ביחס למצב הביטחוני. היא מבריחה נשק למדינות אחרות, ראשיה מכחישי שואה, הם בונים נשק גרעיני, הם מחשיכים את הנאורות. ארצות הברית היא המדינה המסוגלת לשים קץ לאיום האירני ומאמין שנשיא ארצות הברית יכולה לעשות זאת. אירן היא סכנה."

פרס התפאר מהישגיה של ישראל ואמר שהיא מסוגלת לפתח טכנולוגיה ייחודית בקנה מידה עולמי. "ניצחון אסטרטגי אינו רק רדיפת אוייבים אלא גם השגת שלום, אין בטחון ללא צבא, אין שלום ללא מדיניות. גורלה של ישראל תלוי בכוחה ובצדקתה, הכושר המדעי של ישראל מעצים את יכולתה המדינית ואת עוצמתה הכלכלית, מדונם אחד אנו מפיקים יבולים של חמישה דונמים ומטיפת מים אחת אנחנו ממחזרים 3 טיפות. גם בתחום הטרור צברנו ניסיון שאנחנו מעמידים לרשות המדינות האחרות."

פרס הוסיף כי "15% מהמכשירים הרפואיים המודרניים ביותר בעולם הם תוצרת ישראל, ישראל מסוגלת ליצור את הצופן הגנטי של כל אדם, דבר שיוביל לדמוקרטיזציה של רפואה לכל נפש. היום צריך להעמיד במרכז המדע שלנו את חקר המוח, האיחוד האירופי החליט להקציב מיליארד ורבע אירו על חקר המוח, הזוכים הראשונים הם מישראל, אני גאה בכך."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נכון אמרת- עכשיו שכנע אותם לבטל את משרת הנשיא הבזבזנית
  אדם 06/02/2013 10:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הצדק החברתי יכול להתחיל בבית הנשיא המפואר והבזבזני שמוטב לעם כי ייסגר והממון הרב ילך למטרות צדק חברתי !
  סגור