עקב חשד ללקיחת שוחד של כ-2 מ' ש': הוגש כתב אישום נגד ראש עיריית ר"ג

כתב האישום כולל 5 אישום ביניהם לקיחת שוחד בסך 224,125 דולר וטובות הנאה נוספות משני יזמים בעיר רמת גן
 |  (4)
צבי בר, צילום: בוצ'צ'ו
המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד צבי בר, ראש עיריית רמת גן. כתב האישום מייחס לבר שורה של עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט. כמו כן הואשמו שלושה יזמים בעיר רמת גן במתן השוחד לבר ובעבירות הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט.

כתב האישום כולל 5 אישום ביניהם לקיחת שוחד בסך 224,125 דולר וטובות הנאה נוספות משני יזמים בעיר רמת גן, זאת בתמורה לקידום פרויקט בית ליראור המצוי בשטחה התכנוני של העיר. על פי החשד, כספי השוחד הולבנו באמצעות העברות כספים במזומן לחברות בחו"ל, ומשם לחשבון ההלוואה של בר בלונדון.

האישום השני מייחס לבר לקיחת שוחד מיזם בעיר רמת גן, אשר העביר לבנו של בר מניות בחברה אשר היתה בשליטת היזם. בנוסף, היזם מינה את בנו של בר למנהל בחברה בתמורה לקידום פרויקט מגדלי התמרים המצוי בשטחה התכנוני של העיר. כמו כן, פעל בר בניגוד עניינים עקב היותו שותף בחברה אחרת עם אותו יזם בעת שפעל לקידום הפרויקט.

האישום השלישי מייחס לבר לקיחת שוחד בסך 100,000 דולר מבעל עניין בפרויקט חילופי שטחים בעיר רמת גן הנמצאים בין הר נפוליאון לשכונת השקמה. לטענת התביעה, השוחד הוסווה כהלוואה לתקופה של שנה ובר לא נדרש להחזירה. גם כן פעל בר בניגוד עניינים עקב קשריו החברתיים והכלכליים עם בעל העניין. בנוסף, מואשם בר בשיבוש מהלכי משפט במסגרת אישום זה.

האישום הרביעי מייחס לבר לקיחת שוחד בסך 465,000 ש''ח וטובות הנאה נוספות מבעל עניין בפרויקט הילקרסט המצוי בשטחה התכנוני של העיר, זאת בתמורה לקידום הפרויקט והגדלה משמעותית בזכויות הבנייה בפרויקט. האישום החמישי כולל עבירות מס הכנסה על סכומי השוחד אשר לקח בר ולא דיווח לרשויות המס.

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  וזה קצה הקרחון של מה שתפסו, בטח יש לא מעט שלא תפסו (ל"ת)
  אחד 31/01/2013 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  ט -והוא זקן ועד 120 (ל"ת)
  תחנות הצדק טוחנות לא 31/01/2013 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שחיתויות באגף פיקוח הבנייה ברמת גן
  פניסטוקס 31/01/2013 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה שנחשף כאן הוא קצה הקרחון. רמת גן בתקופת בר הפכה לגן עדן לכל עברייני הבנייה וההרחבות. אתם מוזמנים לשוטט ברמת השקמה - השכונה שבה גרים עובדי התברואה של רמת גן - ג'ונגל של הרחבות, סגירות אזבסט, בנייה קלה, סיפוחי שטחים פתוחים, יחידות דיור לא חוקיות ומה לא. ויש לא מעט רחובות בעיר שתמורת השוחד המתאים יאשרו לכם מה שתרצו. הוא צריך לשבת מאחורי סורג ובריח לשנים רבות.
  סגור
 • 1.
  סוף סוף - הרס את העיר תמורת בצע כסף (ל"ת)
  אחד 31/01/2013 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור