הסכם קיבוצי בנמל אילת: המדינה תהיה ערבה לזכויות העובדים

המדינה תהיה ערבה לקליטת עובדי הנמל ולהמשך תפעולו תוך כדי מנגנון לשימור שכר העובדים במידה והרוכשים, האחים נקש, יעזבו את הנמל מכל סיבה שהיא
 | 
אילת
ההסתדרות הודיעה לפני זמן קצר כי תחתום היום (ד') על הסכם קיבוצי בנמל אילת. במסגרת ההסכם, שנחתם בעקבות רכישת הנמל על ידי האחים נקש המדינה תהיה ערבה לזכויות העובדים. בנוסף, המדינה תהיה ערבה לקליטת עובדי הנמל ולהמשך תפעולו תוך כדי מנגנון לשימור שכר העובדים במידה והרוכש יעזוב את הנמל מכל סיבה שהיא.

הנוהגים והמנהגים הקיימים בנמל יוארכו לתקופה של 5 שנים ללא כל שינוי. בנוסף יהיו העובדים למענקים בגין ההפרטה, בהתאם לנוהל של רשות החברות הממשלתיות. בהסכם אף שוריינו כלל כספי הפנסיה של העובדים, לרבות הפקדת כספים בחשבונות נאמנות לצורך כיסוי כלל הנושאים שבמחלוקת המשפטית בין הצדדים, שיועברו להכרעת בורר. הצדדים אף הסכימו על מבנה ארגוני חדש בחברה.

המו"מ על ההסכם נוהל על ידי יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, ועדי העובדים בנמל אילת, משנה למנהל רשות החברות הממשלתיות, מאיר שמרה והנהלת הנמל. אדרי אמר: " מדובר בהסכם המעניק לעובדים רשת ביטחון תעסוקתית וכלכלית מהטובים ביותר במשק".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה