הליכוד נגד פרס: "מביע דעה פוליטית אישית שמנותקת מעמדת הציבור"

מוקדם יותר קרא נשיא המדינה להגיע מיד להסכם שלום שיוביל מדינה פלסטינית. הליכוד ביתנו מסר: "מצער שהנשיא בוחר להציג דווקא בפני שגרירים זרים, עמדה פוליטית שמעודדת את הגינויים לישראל בזירה הבינלאומית"
 |  (7)
שמעון פרס, צילום: תמר מוצפי
24 ימים לפני הבחירות לכנסת ה-19, התבטאויותיו של נשיא המדינה, שמעון פרס, במהלך כנס שגרירי וראשי נציגויות ישראל בעולם בבית הנשיא, מעוררות סערה במערכת הפוליטית.

לדבריו של פרס "על ישראל להשלים את הליך הסכם השלום עם הפלסטינים ללא דיחוי. ישנו רוב ברור בעם בעד עקרון שתי מדינות לשני עמים. אבו הוא המנהיג הערבי היחיד שקם ואמר בפומבי כי הוא בעד שלום ונגד טרור".

בהמשך ביקר פרס את מדיניות הממשלה: "מדינה דו-לאומית מסכנת את הציונות, היהדות והדמוקרטיה של מדינת ישראל. הייתי רוצה שנחיה ביחד כתאומים אך בארץ כה קטנה עם עומק השנאה, החשדנות והפערים התרבותיים זה לא אפשרי. יש לשנות גישה כוחנית לגישה מתונה של הידברות".

תגובת יו"ר מטה ההסברה של הליכוד – ישראל ביתנו, לא אחרה לבוא: "מפאת כבודו של נשיא המדינה נתייחס רק לגופם של דברים: מצער מאוד שנשיא המדינה בוחר להביע דעה פוליטית אישית שמנותקת מעמדת הציבור בישראל לגבי אבו מאזן סרבן השלום. מצער עוד יותר, שהנשיא בוחר להציג דווקא בפני שגרירים זרים, עמדה פוליטית שמעודדת את הגינויים לישראל בזירה הבינלאומית. ראש הממשלה קרא עשרות פעמים לאבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן, ואף פעל רבות לשם כך".

"לצערנו אבו מאזן, שסירב אפילו להצעתו של אולמרט, מעדיף לחבור לחמאס ולפעול כנגד ישראל בכל זירה אפשרית. חבל שנשיא המדינה לא הסביר לשגרירים הזרים כיצד מתיישבות אמירותיו על אבו מאזן עם העובדה שהוא אפילו לא גינה את ירי הטילים על אזרחי ישראל", כך נמסר.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  בעת ההיא
  yud 30/12/2012 20:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה כנראה לא מבין הרבה ויודע מעט לכן בעת ההיא אוויל יחריש
  סגור
 • 6.
  הסמכויות של הנשיא לפי חוק יסוד נשיא המדינה
  שומי 30/12/2012 18:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  (‎1) יחתום על כל חוק חוץ מחוקים הנוגעים לסמכויותיו; (‎2) ימלא את התפקידים שיוחדו לו בחוק-יסוד: הממשלה; (‎3) יקבל מן הממשלה דין וחשבון על ישיבותיה; (‎4) יאמין את הנציגים הדיפלומטיים של המדינה, יקבל האמנתם של נציגים דיפלומטיים שמדינות חוץ שיגרו לישראל, יסמיך את הנציגים הקונסולריים של המדינה ויקיים מינויים של נציגים קונסולריים שמדינות חוץ שיגרו לישראל; (‎5) יחתום על אמנות עם מדינות חוץ שאושרו על ידי הכנסת; (‎6) ימלא כל תפקיד שיוחד לו בחוק בקשר למינוי שופטים ונושאי משרות אחרים ולהעברתם מכהונתם. (ב) לנשיא המדינה נתונה הסמכות לחון עבריינים ולהקל בעונשים על ידי הפחתתם או המרתם[‎2]. (ג) נשיא המדינה ימלא כל תפקיד אחר ונתונה לו כל סמכות אחרת שיוחדו לו בחוק.
  סגור
 • 5.
  צדק רבין
  שייקה 30/12/2012 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 1
  חתרן בלתי....כל מילא נוספת מיותרת.
  סגור
 • 4.
  ל-1: הכסיל לא החריש, אך בתמיכתך ימשיך לשלוט (ל"ת)
  בית"רי 30/12/2012 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אסןר להביע דעה הנוגדת מזו של הליכוד... (ל"ת)
  ירושלמי 30/12/2012 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לא יעזור כלום-רק ביבי
  מבין עניין 30/12/2012 15:46
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ועוד פעם ביבי
  סגור
 • 1.
  הליכוד לא היה צריך להגיב.
  oraemunna 30/12/2012 15:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שוב טעות הסברתית של הליכוד. הליכוד היה צריך לשבת בשקט. עכשו יוסבר לציבור כי הליכוד מתנגד לשלום. "כסיל יחריש,חכם יחשב"
  סגור