קרטל מדי מים: קנס של 300 אלף ש' על חברה שהסכימה "לא להתחרות"

כמה חברות הואשמו שתיאמו מחירים בכ-20 מכרזים של תאגידי מים ברשויות מקומיות. מנכ"לית לשעבר של אחת מהנאשמות תרצה עבודות שירות
 |  (2)
תרמית, צילום: גטי אימג'ס
אזרחי ישראל סופגים בשנים האחרונות התייקרות משמעותית של מחירי המים, מצרך בסיסי כל כך לכל אחד. יתכן וחלק מההתייקרות מקורה בפעולות פסולות של חברות פרטיות אשר מספקות את מדי המים לעירייה.

בית משפט מחוזי בירושלים אישר היום (א') הסדר טיעון של רשות ההגבלים העסקיים עם חברת 'מד תקין' לפיו זו תשלם קנס של 300 אלף שקל והמנכ"לית לשעבר, שלומית אור, תרצה 5 חודשי שירות ותשלם קנס של 45 אלף שקל.

האישומים האחרונים הם רק חלק מפרשה גדולה יותר. אור הודתה בהיותה צד לקרטל בנסיבות מחמירות בשנת 2004 במסגרתו הסכימו החברות ארם, מדי ורד, רימונים ומד תקין ונושאי משרה בהן כי הן לא יתחרו זו בזו במשך שנתיים.

בנוסף, הודתה אור כי החברות הסכימו ביניהן להעלות את מחיר מדי המים ולהעניש כל חברה שתחרוג מההסכמות. החברות הגיעו להסדר במסגרת פגישה שקיימו נושאי משרה בכירים שלהן במשרדי חברת מדי ורד.

רשות ההגבלים העסקיים מציינת כי עקב תחכומו של הקרטל והעובדה שהצדדים לקרטל החזיקו בכ-90% משוק השיפוצים וההסבות של מדי המים הורשעו אור ומד תקין בעבירה של הסדר כובל בנסיבות מחמירות. הקרטל נחשף עם חקירה שהחלה ב-2009 עם מעצרם של נושאי משרה בחברות ארד, ארם ומדי ורד כאשר בסוף 2011 הוגשו כתבי אישום נגד חברות אלו ובעלי תפקידים בהן בגין תיאום של כ-20 מכרזים ברשויות מקומיות ותאגידי מים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כמה זה עולה לנו (ל"ת)
  עולה לנו 23/12/2012 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מים
  דוד 23/12/2012 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כל תאגידי המים נגועים בשחיתות ,שאלה של זמן מתי יצא הסרחון הזה החוצה
  סגור