השביתה הסתיימה: האחיות יקבלו תוספת של בין 1,100 ל-1,600 שקלים

על פי ההסכם שנחתם הלילה בין הסתדרות האחיות לבין הממונה על התקציבים באוצר, תיפרס התוספת שתינתן לאחיות על פני 4.5 שנים
 |  (1)
צוות רפואי, צילום: Getty images Israel
לאחר 17 ימי שביתה ועבודה במתקונת שבת בבתי החולים ובקופות החוליםהצליחו באישון לילה הסתדרות האחיות והממונה על השכר במשרד האוצר להגיע להסכם עבודה שיביא להפסקת שביתת האחיות.

ההסכם מתייחס לתקופה של 4.5 שנים וישולם על ידי מתן תוספת שקלית בגובה של בין 1100 ל-1600 שקלים. מתוך עלות ההסכם יוקצה 1% לפתרון בעיות המקצוע. כמו כן, יקבלו האחים והאחיות את שתי הפעימות הנותרות שטרם שולמו מהסכם המסגרת במגזר הציבורי בעלות של 3.25%.

הממונה על השכר, עו"ד קובי אמסלם אמר " אני מברך על השגת ההסכם עם הסתדרות האחיות, מדובר בהסכם שיעודד כניסה למקצוע הסיעוד ויביא לתקופה משמעותית של שקט ויציבות למערכת הבריאות, לרווחת החולים. ההסכם מיטיב עם בעלי השכר הנמוך ומתגמל בעד עבודה נוספת. אני מודה לשר האוצר, ליועץ המשפטי לממשלה, לנשיאת בית הדין הארצי לעבודה ולפרקליטות, שליוו את המשא ומתן וסייעו בהבאת הסכסוך לסיומו".

סגן הממונה על התקציבים, משה בר סימן טוב ציין כי "ההסכם משקף איזון ראוי בין הצורך לתמרץ כניסה למקצוע ולעודד עבודה נוספת לבין האתגרים הצפויים בתקציב המדינה בתקופה הקרובה".


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תוספת שכר
  הרוזן 20/12/2012 13:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתמיד שמסכמים ומופיע בתקשורת זו לא כל האמת ויש תוספות מתחת לשולחן, האוצר צריך לגלות לציבור באיזה סכומים הוקצו לשיפור השכר לאחיות
  סגור