זעזוע בליכוד ביתנו: אביגדור ליברמן התפטר מתפקיד שר החוץ וסגן רוה"מ

"למרות שחוות הדעת המשפטית קבעה שאינני חייב". יסיר חסינותו, אבל יתמודד כרגיל בבחירות: "מקווה להכרעה משפטית עד ההליכה לקלפי"
 |  (7)
איבט ליברמן (יח"צ, מרים צחי), צילום: איבט ליברמן (יח"צ, מרים צחי)
שר החוץ וסגן ראש הממשלה, אביגדור ליברמן, הודיע אחר הצהריים (יום ו') כי החליט להתפטר מתפקידיו אלו בעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום בפרשת השגריר בבלארוס. הוא הבהיר כי גם יסיר את חסינותו, בתקווה שהפרשה תסתיים עוד לפני הבחירות לכנסת ב-22 בינואר.

בהודעה שפרסם ליברמן אמר: "היום קיימתי ישיבות עם עורכי דיני ועם חברי מטה הבחירות. חוות הדעת המשפטית קובעת שאינני חייב, לאור נסיבות העניין ופרטי כתב האישום, להתפטר מתפקידי בממשלה".

שר החוץ המתפטר הוסיף: "על אף שאני יודע שלא עברתי כל עבירה, אך מתוך רצון שלאחר שנים כה רבות בהן מתנהלים נגדי הליכים משפטיים, חקירות והאזנות אוכל לשים גם את העניין שנותר, שגם משפטנים בכירים ביותר סבורים שאין בו כל היבט פלילי, מאחוריי, החלטתי להתפטר מתפקידי כשר החוץ וסגן רה"מ וכפי שהודעתי אתמול גם להסיר את חסינותי באופן מיידי. לאחר 16 שנים בהן מתנהלות נגדי חקירות אוכל לסיים את העניין במהרה וללא עיכובים ולנקות את שמי באופן מוחלט".

לסיום אמר: "אני עושה זאת גם משום שאני סבור שאזרחי ישראל זכאים ללכת אל הקלפי לאחר שהעניין כבר הוכרע, קרי שהכרעה משפטית תתקבל עוד לפני הבחירות ואוכל להמשיך ולשרת את מדינת ישראל ואת אזרחי ישראל כחלק מהנהגה חזקה ומאוחדת שתתמודד עם האתגרים הביטחוניים, המדיניים והכלכליים הניצבים בפני מדינת ישראל".

ההתפטרות מגיעה לאחר שאתמול החליט היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להגיש כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים כנגד ליברמן, שממוקם במקום השני ברשימת הליכוד ביתנו. ההחלטה נוגעת רק לתיק המשני הקשור למינוי השגריר בבלארוס, אך בפרשה המרכזית שנחקרה מאז שנת 2001 וקשורה בחברות הקש, החליט היועמ"ש לסגור את התיק. ההחלטה על הגשת כתב האישום הובילה לקריאות להתפטרותו של ליברמן שנענה לקריאות.

כתב האישום שהגישה המדינה כנגד ליברמן הינו בגין כך שהציע לממשלה בחודש דצמבר 2009 למנות את שגריר ישראל לשעבר בבילרוס, זאב בן אריה, לשגריר במדינה אחרת. זאת למרות שעל פי הראיות, ליברמן ידע כי השגריר מעל בתפקידו ומסר לו מידע חסוי שהגיע אליו בתוקף תפקידו, הכולל פרטים מתוך חיקור דין שנגע לליברמן. לידיעה המלאה
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  איש כוחני שמתכנן הכל רק לטובתו (ל"ת)
  אין מה לדאוג לליברמן 15/12/2012 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  המושחת הראשון מהליכוד ביתנו התפטר
  קוץ 14/12/2012 22:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש עוד מושחתים רבים, כמו כץ יו"ר ועד התעשיה האוירית, ישראל כץ שר התחבורה ששילם 160 מיליון ש"ח לעובדי הרכבת , ארדן השר להגנת הסביבה שמקבל כסף ממפעלים ומאפשר להם לזהם את הסביבה. ועוד רבים אחרים.
  סגור
 • 5.
  שתי בלונדיניות הולכות ברחוב,אז אחת אומרת ,ציפי , יש לי
  בא 14/12/2012 18:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בכיס 10 מטבעות ,אים תגלי כמה מטבעות יש לי אתן לך אותן ,אז ציפי אומרת אים היו לך 3 מטבעות כמו בפעם הקודמת הייתי מנחשת .
  סגור
 • 4.
  ציפי ליבני מתחילה לעבוד חודשיים לפני הבחירות כרגיל
  בא 14/12/2012 18:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בקמפיין אנילאביבי כרגיל .מה עשית בשבילינו שנצביע בשבילך ציפי.
  סגור
 • 3.
  אחרי שנים רבות של עבודה בתיקי פנים למען בוחריו קשי היום
  בא 14/12/2012 17:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ליברמן יוכל סוף סוף ....לנוח .
  סגור
 • 2.
  אתה לא יכול לצפות שהוא יכתוב את זה
  גם אם הכתב חושב 14/12/2012 17:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם אם יואב חושב שזה נכון אסור לא לכתוב את זה. זאת פרשנות
  סגור
 • 1.
  שום זעזוע, תרגיל בחירות מבריק (ל"ת)
  אני 14/12/2012 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור