המדינה לא מוותרת: מנסה פעם נוספת להחזיר את האחיות לעבודה

"בהקשר זה יש להתייחס אף לנזק שייגרם לציבור בשל הפעלת לחץ על ממשלה ערב בחירות", נכתב בהודעת הערעור שהוגשה על ידי עורכות הדין רחל שילנסקי וקרן יוסט מפרקליטות מחוז ת"א
 |  (2)
צוות רפואי, צילום: Getty images Israel
פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) הגישה לפני זמן קצר ערעור בעניין שביתת האחיות לבית הדין הארצי לעבודה. בהודעת הערעור על החלטת בית הדין האזורי לעבודה בת"א, טוענת המדינה כי אי הוצאת צווי מניעה לשביתת האחיות מסבה נזקים רבים לציבור הנזקק לשירותי האחים והאחיות בבתי החולים.

"בהקשר זה יש להתייחס אף לנזק שייגרם לציבור בשל הפעלת לחץ על ממשלה ערב בחירות", נכתב בהודעת הערעור שהוגשה על ידי עורכות הדין רחל שילנסקי וקרן יוסט מפרקליטות מחוז ת"א. "להיענות לדרישות להן משמעות תקציבית והשלכות רוחב ארוכות טווח, הענות אשר עלולה לגרוע מיכולתה של הממשלה הבאה שתכהן בקרוב לקבל החלטת לגבי סדרי העדיפויות, תוך ראיה חרבה של כלל הצרכים והאילוצים, וזאת בשים לב להיעדר תקציב שנתי מאושר".

כזכור, בתום דיון ממושך בן כ-5 שעות דחה בלילה של יום רביעי בית הדין האזורי לעבודה בת"א את בקשת המדינה להוציא צווי מניעה לאחיות השובתות, בתנאי שיעבדו רק במתכונת שבת ולא במתכונת חירום מצומצמת כפי שנקטו ביום שלישי.

בתוך כך, הודיעה אתמול יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן, על הקלה בשביתה. אחיות קופת חולים כללית, המטפלות בסניפים של הקופה ובטיפות חלב, ישובו לעבודה סדירה למשך יומיים. השביתה נכנסה ליומה ה-11 כאשר בתי החולים הציבוריים פועלים במתכונת שבת וטיפולים לא דחופים אשר דורשים נוכחות אחות לא יתקיימו.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אין מילים (ל"ת)
  מדינה בושה 13/12/2012 14:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  אוצר זה כיסינו\לא להתחייב במעבר-עיני מריעו רוצה קריסה-
  דוד-ים 13/12/2012 14:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה לא מפעל ראשון ויחידי שעובדים בה במשמרות,חגים שבתות 2.איך אמרו אלה קופות חולים יתימכו לעמיתיהם-אך אני אמרתי-לאלה אם היו עושים להם יחד עם רופאים-2-משמרת-מ-שעה-8-עד-22אותו כח מתחלק נותן יותר שירות ליותר אנשים או חולים -ואפילו מוריד אחות בבתי ספר==כן השופטת נטולת אחריות גם אצלם נדרש יעול- מ8עד-22 3.אסור אוצר יתחייב בשקל-במעבר זה--אבל כן ניתן לגייס דתיים חרידים קורס מזורז לרתום אותם לא רק בראיות,חינוך כל מסגרת צריך זקוק לכח 4.חובה לזכור עבודה זה זופ מקום נעים לעבוד בה-אוכל הסעה,חברה ועוד -חוב גדול מאיים עלינו,והגענו לזה בגלל עיני וכל חבורת פושעים שלו מטרתם לזעזע-בשופות,רוחות עזים את העץ היחיד שהשקענו כל האנרגיות עד שיגדל שנוכל לעלות ולהסתתר מאויב שמאיים בכל פינה עלינו =========== סעיות תומכות פושעים בני פושעים\אדם רעב,מובטל,חסר כל אפילו ילך לשדוד בנקים\\ ואלה לפניכם אינם רעבים ולא חסר להם לחם,הם נאבקים עבור עוגה\אינם רואים מובטלים רעבים-אירופא,אפריקה,אסיה,באים לנו ==== ממש מסכנים,קנו דירות,טילו עולם,והם בנמל--וכן חובה ביטול,ניר רכבת {אין עבודה קלה פרט בנקים שודדים=עם נגלה בארות,גז,נפט
  סגור