עיני נגד שטייניץ: "הוצאת צו מניעה לאחיות - התנהלות לא ראויה"

משרד האוצר ומשרד הבריאות הגישו דורשים מביה"ד לעבודה לחייב את האחיות השובתות לחזור לעבודה סדירה. הצדדים ממשיכים במו"מ. יו"ר ההסתדרות: "שביתת האחיות זה משבר לאומי - רה"מ חייב להתערב"
 |  (3)
צוות רפואי, צילום: Getty images Israel
האם שביתת האחיות בדרך להפסקה זמנית ברקע להסלמת מאבקן? פרקליטות המדינה הגישה היום (ג') בקשה לביה"ד האזורי לעבודה לחייב את האחיות לחזור לעבודה סדירה ולחייב אותן לחזור לשולחן המו"מ.

הצדדים צפויים להיוועד בשעה זו להמשך המו"מ ברקע להגשת הבקשה לצו מניעה, זאת לאחר שהמו"מ אמש בין הצדדים לא צלח הגיע למבוי סתום. הבוקר מילאו האחיות את הוראת ההסתדרות במלואה ונטשו את מחלקות ביה"ח במשך ארבע שעות, והחל משעה 13:00 הן ממשיכות לעבוד בבתי החולים במתכונת שבת.

עיקר המחלוקת בין הצדדים נסובה על רקע דרישת הסתדרות האחיות לתוספת של 12% לשכר הבסיס החודשי שתתפרס על פני שלוש שנים, כאשר בפועל ובשקלול התוספות לכלל עובדי המגזר הציבורי התוספת המבוקשת על ידן תהא בשיעור של 15%.

האוצר, מנגד, סירב לדרישת הסתדרות האחיות והציע העלאת שכר מינימלית של אחוזים בודדים והגדלת תקנים, הצעה שנדחתה ע"י יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן.

עיני נגד שטייניץ

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני אמר היום כי "שביתת האחיות זה משבר לאומי – רה"מ חייב להתערב". עיני תקף גם את משרד האוצר שהגיש בקשה לצו מניעה נגד האחיות בעודו מנהל מו"מ וכינה את המהלך "התנהלות לא ראויה של משרד האוצר - ביד אחד הם מנהלים מו"מ והיד השניה כבר כותבת את הבקשה לביה"ד. אני מתקשה להבין את ההתנהלות הזאת".

לדבריו, "האוצר שולח דרגים זוטרים שלא יכולים לקבל החלטות למו"מ. אין לדיונים כל משמעות במצב כזה. לכן האחיות נאלצו לבצע מהלך של נטישה. וזה לא פשוט עבורן".

עיני התייחס אף לטענת האוצר לפיה לא ניתן לחתום על הסכם לפני הבחירות. "אין קשר בין השניים. האוצר התחייב במארס 2012 בהסכם חתום לנהל מו"מ עם האחיות מספטמבר השנה עד דצמבר על תוספות שכר מעבר להסכמי המסגרת במגזר הציבורי. עכשיו במשרד האוצר דיבורים לחוד ומעשים לחוד. ההתחייבות היא על הנייר בלבד והם משתמשים בתירוץ כמו בחירות".

יו"ר ההסתדרות אף התייחס למחסור באחיות ואמר כי זו תולדה של שכר נמוך. "בכל שנה צריך כ- 2000 אחיות חדשות ורק 1000 מסיימות את הלימודים. נוצר מחסור של מחצית. אי-אפשר לצפות ממי שמתכנן את עתידו ללמוד מקצוע שהשכר ההתחלתי הינו 5000 שקל".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מה שמצחיק שבסוף האחיות יצביעו ליכוד
  KO 11/12/2012 15:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככה זה עם מצביעי הליכוד - דופקים אותם והם רוצים עוד
  סגור
 • 2.
  צבועה!
  שייקה 11/12/2012 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מר עיני: האם לשבות בזמן שהתחייבו לא לשבות זה ,בעיניך כן ראוי?
  סגור
 • 1.
  אל תיתן לחולים למות
  עיני 11/12/2012 14:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המשכורת של האחיות סבירה אך טעונה שיפור.כמות הנשים שלומדות אחיות עלתה בשנים האחרונות כך שבטווח של שנתיים נראה שיפור משמעותי.בעיני מי שבחרה להיות אחות ושובתת כך ודווקא בתקופה הזאת הרי היא מפקירה את החולים.
  סגור