סקר: 54% חושבים שהממשלה טובה בכבישים אבל מאכזבת בטיפול בחלשים

58% חושבים שהטיפול בנושא הורדת האבטלה לוקה בחסר. רוב מכריע מאמין ששוק הדיור לא זכה למענה ראוי
 | 
נתיבי איילון; תל אביב, צילום: Getty images Israel
מדינת ישראל עומדת לפני בחירות והמלחמה האחרונה העבירה במקצת את הפוקוס מהדיון החברתי למצב הבטחוני. סקר של מרכז מאקרו לכלכלה מדינית שנערת בציבור הישראלי על כל גווניו מצא כי הציבור רואה בממשלה הנוכחית כטובה ומקדמת שנואי כלכלה אך פחות אכפתית בנושאים חברתיים.

מהמחקר שנערך כל שנה במשך 20 השנים האחרונות עולה כי רוב מכריע של 68% בציבור מאמין מעניק ציון שלילי לממשלה בטיפול בפיתרון בעיית הדיור, הבעיה שעמדה במוקד המחאה החברתית של הקיץ שעבר. רק 9% מעניקים ציון חיובי לממשלה בנושא זה.

בנושא הטיפול בשכבות החלשות זוכה המדינה לציון שלילי מ-68% מהציבור ורק -10% חושבים שזו משתדלת לסייע כראוי לחלשים. בסעיף "הקטנת האבטלה ויצירת מקומות עבודה", נושא ששר האוצר מתגאה בטיפול בו, 58% מהציבור העניק ציון שלילי לממשלה.

בקידום החינוך בישראל מצבה של הממשלה משתפר. 23% מעניקים ציון חיובי בנושא זה לעומת 41% שהעניקו ציון שלילי. בנושא כלכלי גרידא, שמירה על רמת נמוכה, 26% מהציבור מאמין שהממשלה עושה עבודה טובה, לעומת 33% שחושבים שעליה להשתפר בכך. התחום היחידי שבו המדינה זוכה לציון חיובי מרוב הציבור, 54%, הוא פיתוח תשתיות הכבישים, 17% העניקו ציון שלילי בתחום זה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה