קרן העוזרת לעובדים בעלי מוגבלויות: "יובל שטייניץ לא ספור אותנו"

ההסתדרות וועד עובדי "הקרן למפעלי שיקום", הגישו תביעה על הלנת שכרם. יו"ר ועד העובדים בחברה: "כנראה שעובדים שמקדישים את חייהם לא בדיוק נמצאים בדחיפות עליונה
 | 
יובל שטייניץ, צילום: דוברות האוצר
ההסתדרות וועד עובדי "הקרן למפעלי שיקום", המספקת שירותים לאבחון ולשיקום תעסוקתי במקרים של אנשים עם מוגבלויות, הגישו תביעה על הלנת שכרם לביה"ד האזורי לעבודה בת"א. זאת לאחר ששכר חודש אוקטובר טרם שולם במלואו לכ – 600 העובדים. התביעה הוגשה נגד משרד הרווחה ונגד הנהלת הקרן. יצוין כי עובדי הקרן מטפלים בכ- 12 אלף נכים ובעלי מוגבלויות ואחראים על שיקומם התעסוקתי, ההכשרה המקצועית ושילובם במקומות העבודה.

בחודש אוקטובר שולמה לעובדים רק 40% משכר היסוד שלהם. יצוין כי כ- 50% מעובדי הקרן מקבלים השלמת הכנסה לשכר המינימום, כך שהלנת שכרם של עובדים אלו מהווה פגיעה אנושה בפרנסתם. ביה"ד קבע שדיון בנושא יתקיים ביום חמישי בשעה 12:30. העובדים צפויים לקיימו הפגנה מול ביה"ד בת"א בשעת הדיון.

הקרן נחשבת להקדש ציבורי ומשרד האוצר אחראי לתקצובה דרך משרד הרווחה. לאחרונה מעכב משרד האוצר את העברת הכספים לקרן ודורש תוכנית הבראה. מדובר בכמה מיליוני שקלים שבגינם מתעכבות המשכורות.

ראש חטיבת מוסדות הציבור בהסתדרות המעו"ף, ניר אלון, אומר כי "המטרה של משרדי הרווחה והאוצר היא לפרק את הקרן, לפטר עובדים רבים, ולהעסיק עובדים חדשים בתנאים פחותים".

יו"ר ועד העובדים בחברה , בלה מאיס, אומרת היום כי "יש לנו תחושה קשה שגם משה כחלון כשר הרווחה וגם יובל שטייניץ, כשר האוצר, לא סופרים אותנו. כנראה ש- 600 עובדים שמקדישים את חייהם לטיפול באנשים בעלי מוגבלויות שכל כך זקוקים לעזרה של המדינה לא בדיוק נמצאים בדחיפות עליונה של השרים האלה. אני מאוד מקווה שמישהו יתעשת כי חלק מהעובדים כבר הגיעו למצב של פת לחם".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה