רווח לצרכן: עתירת דלק, דור אלון ופז נגד הורדת מרווח השיווק נדחתה

השופטים קבעו כי "ועדת המחירים גיבשה את המלצותיה על סמך בדיקה מקיפה, יסודית ומעמיקה. כל אחת מן העותרות תשא בהוצאות המשיבים בסך של 100,000 שקלים"
 |  (1)
משאבת דלק, צילום: Getty images Israel
בג"צ דחה היום (ב') את עתירותיהן של חברות "דלק", "דור אלון" ו"פז" כנגד שר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו ושר האוצר, יובל שטייניץ ובכך הבטיח כי מרווח השיווק במחיר הדלק ירד ויישאר בהתאם לצו הפיקוח שנחתם ע"י השרים.

העתירה הוגשה על ידי חברות הדלק בעקבות החלטת וועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר ולמשרד האנרגיה והמים ובעקבות בדיקה מחודשת של הפחתת המרווח שבוצעה במהלך השנה. "לאחר שעיינו בחומר שלפנינו ושמענו את טיעוני באי-כוח הצדדים. מצאנו כי דין העתירות להידחות", כתבו השופטים סלים ג'ובראן, עוזי פוגלמן ונועם סולברג.

השופטים קבעו כי "במוקד העתירות – אם נפשיט אותן ממחלצותיהן – עומד ניסיונן של העותרות לשכנענו כי יש להעדיף את עמדתן המקצועית בסוגיות השנויות במחלוקת על פני קביעותיה של ועדת המחירים כפי שאומצו על ידי השרים והיו לצו המתקן. אין בידנו לעשות כן".

השופטים כתבו בהחלטתם כי "כאשר מדובר בשאלה מקצועית רגולטורית הכרוכה בשיקולים מקצועיים מובהקים ששקילתם מצריכה מומחיות מיוחדת. במקרים שכאלה, למומחים מרווח תמרון גדול יותר.

לבסוף כותבים השופטים כי "ועדת המחירים גיבשה את המלצותיה על סמך בדיקה מקיפה, יסודית ומעמיקה". ובנוסף, "מכל האמור לעיל ובהעדר עילה להתערבותנו, החלטנו לדחות את העתירות. כל אחת מן העותרות תשא בהוצאות המשיבים בסך של 100,000 שקלים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ככה זה כששופטים לא מבינים בכלכלה
  יוסף 26/11/2012 14:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם נתפסים לטענות משפטיות הזויות
  סגור