איך מתכוונים במשרד האוצר לנהל טוב יותר את חברת החשמל?

סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן, שמוביל את הדיונים על רפורמה בחברת חשמל, קיים היום (ד') יום עיון בו הוצג מתווה הרפורמה בחברת חשמל. באי הכנס שקלו ברצינות את האפשרות להקים חברה ממשלתית נפרדת לניהול מערכת
 |  (2)
חשמל, צילום: Getty images Israel
סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן, שמוביל את הדיונים על רפורמה בחברת חשמל, קיים היום (ד') יום עיון בו הוצג מתווה הרפורמה בחברת חשמל. יום העיון נפתח בדברי ברכה של שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, ושר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו. סגן שר האוצר יזם יום עיון מרוכז, לו שותפים כלל הגורמים המקצועיים המעורבים במשק החשמל והאנרגיה בממשלה ובחברת חשמל, במטרה לגבש מתווה מוסכם וכולל לשינוי מבני בחברת החשמל.

באי הכנס שקלו ברצינות את האפשרות להקים חברה ממשלתית נפרדת לניהול מערכת אשר תעסוק בניהול כל הפונקציות המערכתיות ובכלל זה התכנון והפיתוח לטווח ארוך, ניהול הסחר בחשמל, תכנון העומס ההולכה, יצירת תנאי תחרות במשק החשמל.

הרפורמה המדוברת תבוצע בין היתר על ידי עידוד כניסת יצרני חשמל פרטיים ומכירה של תחנות כוח של חברת החשמל לגורמים פרטיים ותהליך התייעלות וגמישות ניהולית בחברת החשמל הכולל שינויים ארגוניים, השטחת מוטת הניהול וצמצום משמעותי של מספר העובדים והתקנים וחיזוק האיתנות הפיננסית של החברה.

במהלך יום העיון ניתנו סקירות מקצועיות על ידי נציגי חברת החשמל וחברת TASC , שהציגו את הדגשים השונים הנלווים לרפורמה, ובכלל זה את מרכיב האיתנות הפיננסית של החברה ותחרות במקטע הייצור ועוד. בנוסף, ד"ר אלמקיאס מנהל חטיבת תכנון, פיתוח וטכנולוגיה בחברת החשמל, סקר את המשמעויות בשילוב ניהול המערכת במשק החשמל, על מערך הייצור, הסחר, ההולכה ומרכיבים נוספים.

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ אמר : "קידום רפורמה בחברת החשמל הוא צורך השעה. משרד האוצר ימשיך לפעול עם כלל הגורמים בממשלה כדי להביא לפריצת דרך. העבודה היסודית שנעשתה עד כה היא מצויינת, ועלינו לעשות הכל לנצל את העיתוי המיוחד שבו אנו מצויים. אני מברך את סגן השר יצחק כהן על הובלתו את התהליך".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גוף ניהול מממשלתי
  זאת רפורמה זאת 21/11/2012 18:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק ישאיר את המצב הקיים
  סגור
 • 1.
  יש לפטר 30% מהעובדים, לקצץ 40 מהשכר לנותרים.
  בן 21/11/2012 17:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  להיכנס ראש בראש עם הועד. די לשחיתות! אם יש צורך, ניתן לפטר את כ-ו-ל-ם ולקלוט חדשים מאוד מהר.
  סגור